Az amerikai Greenbrier bezárja aradi vagongyárát, amely egyike a cég Romániában működő három gyárának - írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
"A helyi piacon jelentkező nehéz és gyorsuló kihívások miatt a Greenbrier Románia leállítja a termelési tevékenységet az aradi gyárában. Ezt a döntést több tényező befolyásolta, köztük az ágazat szintjén ható növekvő nyomás, a többi gyáréhoz képest növekvő működési költségek és a gyár korából és a városi környezetből adódó logisztikai kényszerítések" - idézi az economica.net a cég közleményét.
Az 1919-ben alapított Greenbrier egy oregoni székhelyű, vasúti járműveket gyártó vállalat. A cég 2016-ban 60 millió euróért vásárolta meg az aradi gyárat működtető Astra Rail Industries többségi részvénycsomagját. Az aradi üzemet 1891-ben alapították, kezdetben gőzmozdonyokat gyártott.
A Greenbriernek még két gyára van Romániában, a déli országrészben található Caracalban és Drobeta Turnu Severinben.
"A vállalat folytatni fogja a beruházásokat ezekbe a termelési egységekbe, hogy biztosítja a hosszútávú fejlődésüket. A meglévő megrendeléseket ezek fogják teljesíteni"
- közölte a Greenbrier.
A teher- és személyvagonokat, valamint motorokat gyártó, főleg exportra termelő Greenbrier Románia 2023-ban mintegy 2200 főt foglalkoztatott. Tavalyelőtt a vállalat 1,220 milliárd lej (497,735 milliárd forint) árbevétel mellett 71,644 millió lej (29,229 milliárd forint) adózás előtti eredményt ért el.
A Greenbriernek további négy üzeme van Európában, három Lengyelországban, egy pedig Törökországban.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Hölvényi György leszögezte: "Európa minden ellentmondásossága ellenére még mindig a világ legjobb helye, és a következő generációkon fog múlni, hogy ez így is maradjon", ugyanakkor a kontinensen a pénzvilág növekvő befolyása és a liberalizmus térnyerése is szélsőséges.
Szakály Sándor hangsúlyozta: Antall József úgy vélte, hogy a magyar nemzetnek mindenki a tagja, aki bármilyen formában magyarnak érzi magát. Ez az üzenet ma is aktuális – hívta fel a figyelmet, megjegyezve: érdemes azon gondolkodni, hogy az Antall-kormány által kijelölt út hogyan vihető tovább a 21. században.
Orbán Viktor azt mondta, Magyarországnak minden évben 800 milliárd forinttal többet kellene fizetnie az Oroszország helyett máshonnan megvásárolt energiáért, ez az összeg megegyezik azzal, amelyet a kormány minden évbenOrbán Viktor azt mondta, Magyarországnak minden évben 800 milliárd forinttal többet kellene fizetnie az Oroszország helyett máshonnan megvásárolt energiáért, ez az összeg megegyezik azzal, amelyet a kormány minden évben szétoszt a családok között a rezsicsökkentés révén. szétoszt a családok között a rezsicsökkentés révén.