Négy csapat képviselheti a magyar klubfutballt az európai mezőnyben
2025. május 25. 11:09
A Ferencváros, a Felcsút, a Paks és a Győr futballcsapata versenyezhet a magyar labdarúgás dicsőségéért a nyáron, az ősszel, majd reményeink szerint a jövő tavasszal is Európa stadionjaiban.
A Fradi megnyerte a bajnokságot, így a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat. A legjobb magyar klubcsapatnak minimum a BL csoportkörébe kell kerülnie, sőt onnan tovább. Az FTC a BL létezése óta kétszer került a csortkörbe, a legutóbb mindössze egy pontot sikerült ott szereznie az ukrán Rebrov edző irányításável. Már a csoportkörbe kerülés is nagy siker lenne, a Fradinak azonban most már tovább kell verekednie magát: az egyenes kieséses szakaszba. A keret erre nagyjából alkalmas, ám most a klub erősítheti is az állományt.
A Paks a Magyar Kupa megnyerőjeként az Európa-liga selejtezőjében indulhat. Az atomvárosi gárda tavaly szégyenletesen leszerepelt ebben a mezőnyben. Miután egerverő lelkesedéssel a kupadöntőben megverték a Fradit, az első selejtező mérkőzésen lagymatag játékkal Pakson egy másodosztályú román csapattól négy-nullra kikaptak. Ezzel az egész magyar futballt lejáratták. Később egy cseh csapat mért vereséget Pakson a magyar gárdára, és a Konferencia-ligából is kiestek. Kérdés, hogy most fel tud-e nőni a klub a hatalmas lehetőséghez.
A Felcsút a Konferencia-liga selejtezőjében indul. Nagy lehetőség a Fejér vármegyei klub előtt. Hornyák Zsolt gárdája tavaly nagyszerűen élt ugyanezzel a lehetőséggel. Az itáliai Fiorentinát majdnem kiverték a selejtezőben, az olaszok csak tizenegyes párbajban jutottak tovább. Előzőleg a felcsútiak még a futottak még kategóriába tartozó baltikumi csapattól is kikaptak, kiestek. Remélhetőleg most össze tudják szedni magukat.
A Győr klubvezetősége nagyszerűen összevásárolta a csapatot, a bajnokság utolsó mérkőzésén is megszorongatták a Fradit. A Konferencia-ligában intulhatnak, és minimum a csoportkörbe kerülést el kell érnie ennek a profi csapatnak.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Soltész Miklós közlése szerint az építészeti beavatkozás elmaradása azzal fenyegetett, hogy el kell bontani a templomtornyot, vagy újjá kell építeni a templomot, így az egyik legbonyolultabb felújítás volt az épület megmentése.
Menczer Tamás a műsorban abszurdnak nevezte, hogy az Európai Unió vezetői nem a közösségért dolgoznak, nem a "klubban" már bent lévő tagok érdekei szerint cselekszenek, hanem egy olyan országot képviselnek, amely nem része a közösségnek.
Koncz Zsófia emlékeztetett arra, hogy a kormány által 2010-ben elindított "családbarát fordulat" részeként korábban visszavezették a - baloldali kormányok által csaknem teljesen megszüntetett - családi adókedvezmény intézményét, bevezették a gyed extrát, otthonteremtési támogatásokat indítottak, bölcsődéket, óvodákat építettek, ingyenes vagy jelképes összegű táborokat, ingyenes tankönyveket biztosítottak az szja-mentesség bevezetése mellett.