Még a választási győzelemben reménykedve ünnepeltek együtt tavaly március 15-én a baloldal pártjai a Műegyetem rakparton, ám közeledve eddigi legsúlyosabb vereségük első évfordulójához, egyértelműnek tűnik, hogy mára hamvába halt az egykori összefogás. A tavalyi, A hatalom a népé címmel megrendezett nagygyűlésen beszédet mondott többek között Donáth Anna, a Momentum akkori elnöke, Karácsony Gergely főpolgármester, a Párbeszéd akkori társelnöke, Jakab Péter, a Jobbik – azóta leváltott és a pártból is kilépett – elnöke, Schmuck Erzsébet, az LMP akkori társelnöke, Tóth Bertalan, az MSZP korábbi társelnöke, Dobrev Klára, a DK európai parlamenti képviselője és Márki-Zay Péter, a hat ellenzéki párt közös miniszterelnök-jelöltje, valamint meghívták Donald Tuskot is, aki nem az Európai Néppárt, hanem a lengyel ellenzéki Polgári Platform elnökeként tartott beszédet a baloldali vezetők körében.
Ehhez képest idén csak a DK tart önálló nagyrendezvényt, amit azzal hirdetnek, hogy hosszú idő után mond beszédet egy színpadon Gyurcsány Ferenc pártelnök és felesége, Dobrev Klára. A Márki-Zay vezette Mindenki Magyarországa Mozgalom a ferencvárosi Lurdy Házban tart rendezvényt a forradalom előestéjén, amire csak előzetes regisztrációt követően lehet bejutni. Az eseményen Márki-Zay mellett beszédet mond Bod Péter Ákos, a Magyar Nemzeti Bank egykori elnöke, Palotás János üzletember, illetve Nagy Bandó András humorista.
A szebb napokat látott MSZP részéről Kunhalmi Ágnes, a párt társelnöke és Hiller István választmányi elnök március 15-én a budapesti Petőfi-szobornál koszorúzással egybekötött online sajtótájékoztatót fog tartani. A Jobbik, az LMP és a Momentum megemlékezéséről vagy bármilyen, az 1848–49-es szabadságharchoz kapcsolódó eseményéről lapzártánkig nem érkezett hír.
A mérhetetlen támogatottságú Párbeszéd március 15-én délelőtt a Városháza parkban művészeti alkotásokkal és közösségi programokkal emlékezik meg a hősökről.
Karácsony Gergely és több párbeszédes politikus külön rendezvényt nem tart, viszont részt vesznek az úgynevezett szabadságmeneten, amelynek megnyitóbeszédét a főpolgármester fogja tartani. A Civil Bázis és Egységes Diákfront nevű szervezetek a Hősök terétől az Andrássy út elejéig vonulnak szerdán 15 órától 17 óráig, majd a menetelők megérkezése után mond beszédet Karácsony. A résztvevők között hirdetik Pikó András józsefvárosi és Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármestert, valamint Törley Katalint, a Tanítanék mozgalom képviselőjét. A demonstrációhoz csatlakozott több, szintén baloldali kötődésű szervezet: a Pedagógusok Szakszervezete, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, továbbá az ADOM Diákmozgalom. Az esemény szervezésénél nem maradhatott el a szokásos kalapozás sem: a demonstrációt hirdető Facebook-oldalon a Civil Bázis adományért folyamodik, mert állításuk szerint enélkül a rendezvény nem valósulhatna meg.
-
Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
Magyarország kiáll az ország kormánya mellett a szuverenitás és a biztonság érdekében tett erőfeszítéseiben" - írta az X-en közzétett bejegyzésében a kormányfő.
-
A hírportál csütörtökön Itt a magyar válasz a lengyel külügyminiszter elképesztő húzására címmel azt írta: a wPolityce.pl lengyel hírportál arról számolt be, hogy a Radoslaw Sikorski vezette lengyel külügyminisztérium éles diplomáciai támadást indít Magyarország ellen.
-
Latorcai Csaba azt mondta, a vasárnapi időközi országgyűlésiképviselő-választáson a Fidesz-KDNP jelöltjeként induló Csibi Krisztina méltán tudja továbbvinni a választókerület néhai képviselőjének, Potápi Árpádnak az örökségét.