Templomépítő nemzet Európában a magyarság
„Isten nélkül a haza és a szabadság tulajdon torzképükké válnak, ezért van az is, hogy ahol Soros-szervezetek, külföldi spekulánsok játékszerévé válnak ezek a szavak, ott az ember rögtön érzi, hogy az ilyen, általuk kínált szabadság valójában szolgaság, és az ilyen haza legfeljebb csak tartózkodási hely" - hangoztatta az államtitkár.
2024. május 12. 22:48

A felújított református templom a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Tisztabereken 2024. május 12-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Mára mi, magyarok maradtunk az egyik utolsó - ha nem éppen az utolsó - templomépítő nemzet a "templomromboló" Európában - jelentette ki a Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár a felújított református imaház átadásán vasárnap a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Tisztabereken.

Nagy János arról beszélt, Magyarország az utolsó helyek egyike, ahol még értik, hogy "nem mi tartjuk fenn a templomainkat, hanem a templomaink tartanak fenn, tartanak meg minket".
   
Életünk legfontosabb részeit, a hazát, a szabadságot, a községet, a gyülekezetet és a családot Isten oltalmába kell helyezni, csak vele együtt érdemes építésükhöz, megvédésükhöz hozzáfogni - fogalmazott az államtitkár.
   
Nagy János II. Rákóczi Ferenc fejedelem jelmondatát (Cum Deo pro patria et libertate! - Istennel a hazáért és a szabadságért!) idézve rámutatott, az isten nélküli haza és szabadság "embertelen, életképtelen és jövő nélküli", pont olyan, mint amilyen a kommunista rendszer volt. Vélekedése szerint Európa talán éppen azért tart "öles léptekkel" egy pusztító háború felé, mert - ahogyan korábban a kommunizmusban tették - "Brüsszelben mindenhonnan lefűrészelték a Cum Deo-t".
   
"Isten nélkül a haza és a szabadság tulajdon torzképükké válnak, ezért van az is, hogy ahol Soros-szervezetek, külföldi spekulánsok játékszerévé válnak ezek a szavak, ott az ember rögtön érzi, hogy az ilyen, általuk kínált szabadság valójában szolgaság, és az ilyen haza legfeljebb csak tartózkodási hely" - hangoztatta az államtitkár.
   
A tisztabereki beruházást említve Nagy János kifejtette, az Európai Unió alapítói biztosan örülnének az uniós forrásból megújult tisztabereki református templomnak, és ma már jóval szívesebben nézelődnének errefelé, mint Brüsszelben, ahol a "demokrácia már nyomokban sem keresztény".
   
A kormánypárti politikus örvendetesnek nevezte, hogy a lőszerek, a tankok és a repülők mellett "olykor befér" egy-egy templom is a sorba, majd rámutatott arra, Magyarországtól nyugatra másképp hasznosítják a hasonló célú támogatásokat.
   
A fenntarthatóság jegyében szórakozóhelyekké, könyvtárakká és kultúrházakká alakítják át a templomokat, rosszabb esetben lerombolják azokat, hogy a helyükre egy bevásárlóközpontot építsenek - mondta az államtitkár.
   
Nagy János beszédében egyértelműsítette, a magyarok békét akarnak, Brüsszelben azonban a háború pártján állnak, "háborús pszichózis lázában égnek", így is beszélnek, a "mi háborúnknak" nevezik, ezt pedig azért gondolhatják így, mert ez a konfliktus tőlük messze van és nem érzik át ennek súlyát úgy, mint Magyarországon.
   
"Ideje megüzennünk nekik, mit is gondolunk az ő háborújukról, amibe bele akarnak rángatni bennünket, ehhez pedig huszonnyolc nap múlva, június 9-én a helyi szavazókörig kell elfáradniuk" - mondta a jelenlévőknek az államtitkár, megjegyezve, a voksolás után el kell jönni a felújított templomba, mert - szavai szerint - a "fontos dolgokat nemcsak Istennel kell kezdeni, de ővele is kell végezni".
   
Tilki Attila, a térség fideszes országgyűlési képviselője Trianonra utalva arról beszélt, a magyar-román-ukrán hármashatár közelében olyan emberek éltek és élnek, akiknek akkor is volt hite, amikor a nemzetnek nem volt hazája.
   
Most hasonló időket élünk, ezért kell templomokat felújítani és építeni, mert hit nélkül nincs felemelkedés - mondta a képviselő.
   
A csaknem 47 millió forint uniós támogatásból felújított tisztabereki református templomban a beruházás során kiépítették a vízelvezető hálózatot, lefestették a templom tornyát, modern nyílászárókat kapott az épület, megújult a külső homlokzat és új kerítést is építettek az imaház körül.

MTI
Címkék:
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Rossi elemzése nem rossz, de…
    Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
  • Soltész Miklós: a béke kérdésében Ferenc pápa mindig partnere volt Magyarországnak
    Az államtitkár kifejtette: "azt is elmondtuk, hogy nyilván szeretetből a bajba jutottaknak segítettünk, ez nem is kérdés, viszont a legnagyobb szeretet, meg a legnagyobb segítség az, amikor helybe visszük a segítséget a Hungary Helps programon keresztül".
  • Bóka János: nincs pénz Ukrajna uniós tagságára
    Az Európai Unió a háború kitörése óta, tehát úgy, hogy Ukrajna még nem tagja az EU-nak, már legalább 138 milliárd eurós támogatásban részesítette az országot, ez majdnem annyi, mint az Európai Unió egyéves költségvetése, és ez még nem foglalja magában azt a legalább 500-600 milliárd eurós támogatást, ami Ukrajna újjáépítéséhez lenne szükséges - fejtette ki a miniszter.
  • Harrach Péter: Valóság és igazság
    A napokban azt hallottam egy előadásban, hogy „a politikai hatalom legfőbb szövetségese a valóság, a valóság és nem az igazság.” A megfogalmazás első hallásra meglepő, magyarázatra szorul - írja Harrach Péter, a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség elnöke, az mkdsz.hu-n megjelent publicisztikájában.
MTI Hírfelhasználó