Kalmár Ferenc az Európa Tanács fennállásának 75. évfordulója alkalmából a nemzeti kisebbségekhez tartozó fiatalok aktív politikai részvételéről szóló konferencián záróbeszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy bizonyos alapfogalmakkal sajnos a fiatalok nincsenek tisztában, az egyik ilyen a nemzeti identitás, amelyet az emberi méltóság részének nevezett.
2024. június 18. 21:46
Kalmár Ferenc, a Külgazdasági és Külügyminisztérium Magyarország szomszédságpolitikájának fejlesztéséért felelős miniszteri különmegbízottja beszédet mond az Európa Tanács fennállásának 75. évfordulója alkalmából a nemzeti kisebbségekhez tartozó fiatalok aktív politikai részvételéről szóló konferencián MTI/Hegedüs Róbert
A kisebbségi jogok eléréséhez proaktív viselkedésre van szükség, a fiataloknak bátraknak kell lenniük, nem szabad azzal törődniük, hogy mit mondanak nekik a többségi társadalomból - hangoztatta a Külgazdasági és Külügyminisztérium Magyarország szomszédságpolitikájának fejlesztéséért felelős miniszteri különmegbízottja kedden Budapesten.
Kalmár Ferenc az Európa Tanács fennállásának 75. évfordulója alkalmából a nemzeti kisebbségekhez tartozó fiatalok aktív politikai részvételéről szóló konferencián záróbeszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy bizonyos alapfogalmakkal sajnos a fiatalok nincsenek tisztában, az egyik ilyen a nemzeti identitás, amelyet az emberi méltóság részének nevezett.
Ezek közül az egyéni és a kollektív identitás egyaránt fontos - tette hozzá.
Ha nemzeti kisebbségvédelemről beszélünk, akkor az identitásvédelemről kell beszélni - hangsúlyozta.
A kollektív jogokról szólva Kalmár Ferenc kiemelte, hogy az elmúlt időszakban a kormányok a kisebbségek integrálódását szorgalmazzák a többségi társadalomba, ám a miniszteri különmegbízott egyértelművé tette, hogy ez az integrálódás kollektív kisebbségi jogok nélkül az asszimilációval egyenlő, és a kormányok jelentős része sajnos erre törekszik.
A nemzeti identitás nem feltétlenül kell, hogy kövesse az állampolgárságot - mondta, és ezt a Kárpátalján élő emberek példájával támasztotta alá, akik - fogalmazott - egy szűk évszázadon keresztül öt különböző állampolgárságot kaptak, miközben nyilvánvaló, hogy ötször nem vált egy ember identitást.
Ezt azt alaptételt, amit mindig figyelembe kellene venni, Kalmár Ferenc vélekedése szerint egyes kormányok meglehetősen nehezen értik meg.
A miniszteri különmegbízott hangsúlyozta a keddi szimpóziumnak a résztvevők identitása erősítésében játszott komoly szerepét, valamint hogy tapasztalataikat is kicserélhették.
Külön kiemelte a jó európai gyakorlatokat bemutató előadásokat, ezzel kapcsolatban a dél-tiroli résztvevő, egy grazi professzor felszólalását nevezte különösen fontosnak.
Isten éltesse a 75 éves Európa Tanácsot és a jövőre 30. születésnapját ünneplő budapesti Európai Ifjúsági Központot! - utalt a konferencia helyszínére záróbeszédében Kalmár Ferenc.
"Ez feljogosít talán bennünket arra, hogy kerüljük az óvatoskodó megfogalmazást, amit a híradásokban láttam. Nem meghalt, meg kényszersorozás következtében. Agyonverték. Tehát agyonvertek egy magyar állampolgárt, ez a helyzet. És ez egy olyan ügy, amit ki kell vizsgálnunk" szögezte le a kormányfő.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Ez a siker azt jelenti, hogy ha a görögök - akiket a magyar válogatott pénteken legyőzött - érvényesítik a papírformát a vb-újonc horvátokkal szemben, akkor a nemzeti csapat a szerdai utolsó találkozó eredményétől függetlenül csoportelsőként közvetlenül a negyeddöntőbe jut.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Zelenszkij ukrán elnök és Ursula Von der Leyen európai bizottsági elnök arról tárgyal, hogyan lehetne kikerülni a magyar vétót Ukrajna uniós tagságával kapcsolatban. "Kár a gőzért! Sehogy. Inkább arról tárgyaljanak, hogy a kényszersorozások során senki ne haljon meg!" – írta ezzel kapcsolatban Orbán Viktor.