Fenyeget a brüsszeli szélsőség
"Brüsszel már szövetségest is talált Magyar Péter személyében, hogy megkárosítsák a magyar gazdákat és elvegyék a pénzüket. Magyar Péter támogatja a tervet, ezzel ismét bebizonyította, hogy Brüsszel embere" - fogalmazott Nagy István.
2024. október 26. 13:30

agroinform.hu

A magyar gazdákat tönkretenné, ha Brüsszel elvenné a területalapú támogatásokat, ezt nem hagyhatjuk - hangoztatta az agrárminiszter a Facebookon közzétett szombati videoüzenetében.

Nagy István kiemelte: Brüsszel azt tervezi, hogy átalakítja az agrártámogatásokat.

Meg kell őrizni minden gazdának a területalapon járó forrásokat, és egyaránt biztosítani kell a vidékfejlesztési támogatásokat is - hangsúlyozta a tárcavezető.

"Brüsszel már szövetségest is talált Magyar Péter személyében, hogy megkárosítsák a magyar gazdákat és elvegyék a pénzüket. Magyar Péter támogatja a tervet, ezzel ismét bebizonyította, hogy Brüsszel embere" - fogalmazott Nagy István.

A miniszter szerint a Tisza Párt elnöke ugyanazt folytatja, amit a balliberálisok, nem a nemzeti érdekeket képviseli, "brüsszeli gazdáival hatalmas károkat akarnak okozni a magyar gazdáknak".

A Közös Agrárpolitika forrásai elvonásának fenyegetésével nem lehet zsarolni a gazdákat, mert ez nemcsak a magyar gazdálkodók versenyképességét és mindennapi megélhetését veszélyezteti, hanem az élelmiszerár-robbanáshoz is vezethet, ami minden magyar embert érintene - mondta az agrárminiszter.

Nem lehet kizárni egy olyan termelőt sem a forrásokból, akire az uniós szabályok bármilyen környezeti többletterhet raknak - hangsúlyozta.

Visszautasítjuk a felelőtlen fenyegetéseket, mert az ilyen magatartás beláthatatlan következményekkel járhat - közölte Nagy István.

A nemzeti kormány mindig a magyar gazdák és a magyar emberek oldalán áll - jelentette ki.

Az agrárminiszter videóüzenetében felidézte: a magyar kormány arról is döntött korábban, hogy a "válságok közepette" is növelni kell az agrártámogatásokat. Ezért Magyarország az EU-ban egyedülálló módon a nemzeti társfinanszírozás mértékét maximális szintre, 80 százalékra növelte. Ezzel a lépéssel a kormány megháromszorozta az agrárberuházásokra fordítható forrásokat, amelyek a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar megújítását és versenyképességének növelését szolgálják - fejtette ki.

"Ezt tartjuk követendőnek, és határozottan visszautasítjuk az újabb brüsszeli fenyegetést, mert a magyar gazdák megélhetése és az emberek mindennapi kenyere nem lehet a brüsszeli politika játszmáinak eszköze" - fogalmazott.

"Elég a gazdák elleni hangulatkeltésből, elég a zsarolásból!" - hangoztatta videóüzenetében az agrárminiszter. Hozzátette: Magyarország minden lehetséges eszközzel fel fog lépni annak érdekében, hogy megvédje a gazdák érdekeit és a Magyarországnak járó uniós mezőgazdasági forrásokat.

MTI
  • Ezt a harcot még nem vívtuk meg
    Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
  • Ellaposodott futball
    A válogatottra vonatkozólag a miniszterelnök mondott lényegeset, igaz, évekkel ezelőtt, és azóta sem ismételte meg. Eszerint a magyar nemzeti tizenegynek a világ tíz legjobb válogatottja közé kell kerülnie. Jelenleg a 32., de Marco Rossi talán elindíthatja csapatunkat a fölfelé vezető úton.
  • Megvannak a nemzeti konzultáció kérdései
    A magyarnemzet.hu felületén megjelentek a Gulyás Gergely kancelláriaminiszter által bejelentett nemzeti konzultáció kérdései, a lap cikkéből az is kiderül, 11 kérdéskör van. A tizenegyedik nemzeti konzultáció mottója: "Magyarország meg tudja csinálni!"
  • Székely őrtüzek
    A települések nagyobb terein vagy a környező magaslatokon sötétedés után meggyújtott őrtüzeknél a helyi szervezők mindenütt felolvasták a rendezvény kiáltványát, amelyet az őrtűzgyújtást kezdeményező és szervező Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke, Izsák Balázs írt alá.
  • Nem akarunk gazdasági vasfüggönyt
    Simicskó István elmondta, az embereknek a kormánnyal közösen kell kijelölniük a követendő gazdaságpolitikai célokat, de meg kell őriznünk az eddigi eredményeinket. Felhívta a figyelmet, hogy a magyar gazdaság teljesítménye várhatóan lehetővé teszi belátható időn belül az egymillió forintos bruttó átlagkereset elérését, a minimálbért pedig ezer euróra kell felemelni.
MTI Hírfelhasználó