Közösek a célok, a kormány várja a kamara javaslatait
A javaslatok között szerepel a vállalkozók adminisztratív terheinek csökkentése, a bérterhek mérséklése, a zöld és digitális átállást segítő fejlesztések támogatása, valamint a magyar cégek külföldi piacra jutásának elősegítése. Az akcióterv jól láthatóan nemcsak a vállalkozói környezetre, hanem a magyar GDP alakulására is pozitív hatást tud gyakorolni.
2024. november 26. 10:13

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor kormányfő érkezik Európai Unió és az Öböl-menti Együttműködési Tanács (ÖET) országainak első csúcstalálkozójára Brüsszelben 2024. október 16-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán 

A kormány valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) együttműködése elengedhetetlen, hiszen közösen dolgozva lehet hatékony programokat kialakítani, és a vállalkozói szektort érintő gazdasági kihívásokra megfelelő válaszokat adni - mondta az MTI-nek Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke kedden annak kapcsán, hogy a napokban lezajlott az első tárgyalás Orbán Viktor kormányfő és Nagy Elek, az MKIK nemrég megválasztott elnöke között.

Az MKIK a magyar vállalkozói közösség legfontosabb érdekképviseleti szerve, amely a vállalkozók hatékonyabb működése érdekében, velük konzultálva és a nemzetközi gyakorlatokat adaptálva javaslatokat terjeszt a kormányzat elé. A miniszterelnök megerősítette, hogy a kormányzat legfontosabb partnere a gazdaságban továbbra is a kamara - tette hozzá.

A tárgyalás során egyetértettek abban, hogy kormány és a kamara együttműködése elengedhetetlen, hiszen a kormányzattal közösen dolgozva lehet hatékony programokat kialakítani és a vállalkozói szektort érintő gazdasági kihívásokra megfelelő válaszokat adni.

Közösek a célok, a kormányzat várja a kamara javaslatait - emelte ki Havasi Bertalan, hozzátéve, a két fél találkozóján az MKIK elnöke ismertette a rövid és középtávú céljaikat, melyek meghatározását egy széleskörű konzultáció előzte meg.

A kamara olyan közös programokra tett javaslatot a kormánynak, amelyek erősítik a vállalkozások tőkehelyzetét, segítik a külpiacra lépésüket és hozzáférhetővé teszik számukra az innovatív technológiai újításokat.

A kormányzat által meghirdetett 21 pontos gazdaságfejlesztési programhoz kapcsolódva, a vállalkozások érdekeit szem előtt tartva az MKIK egy 15 pontos akciótervet javasolt, melyet Orbán Viktor és Nagy Elek áttekintettek.

A javaslatok között szerepel a vállalkozók adminisztratív terheinek csökkentése, a bérterhek mérséklése, a zöld és digitális átállást segítő fejlesztések támogatása, valamint a magyar cégek külföldi piacra jutásának elősegítése. Az akcióterv jól láthatóan nemcsak a vállalkozói környezetre, hanem a magyar GDP alakulására is pozitív hatást tud gyakorolni.

A kormányfő és a kamara elnöke megállapodott abban, hogy a hazai vállalkozások érdekében a közös munkát jobban összehangolják, az érintett miniszterek elemzési kapacitásokat ajánlanak fel a kamara részére. Nagy Elek, az MKIK elnöke vállalta, hogy valamennyi fontos téma mentén megkezdődik a kormányzattal való összehangolt együttműködés, melyről a miniszterelnököt rendszeresen tájékoztatni fogja - ismertette Havasi Bertalan.

MTI
  • Magyar edzője van (volt) a Fradinak
    Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
  • Fekete hattyú
    Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
  • A keresztényüldözés a legnagyobb emberi jogi válság
    Naponta átlagosan nyolc keresztényt gyilkolnak meg, és közvetlenül mintegy 260 millió hívő van kitéve üldöztetésnek. Napjainkban a keresztényüldözés már nem csak az úgymond a kommunista és az iszlám diktatúrákban zajlik, hanem a magát kulturáltnak mondó nyugati világban is! – leplezi le az emberellenes szélsőséget Vejkey Imre.
  • Ukrajnáról is tárgyal Orbán Viktor Pozsonyban
    A tárgyalásokon szóba kerül Ukrajna ügye is; a két vezető korábban már többször egyértelművé tette, hogy nem lehet szó Ukrajna NATO-tagságáról, és az ország uniós csatlakozása is sok veszélyt rejtene magában, különösen az európai mezőgazdaságban - mondta a sajtófőnök.
  • Hogyan jön Petőfi Trumphoz?
    „A beszéd bármilyen szép, csak beszéd és nem tett” – írta Petőfi Sándor egy, a maitól egészen különböző korban és évszázadban, és ez az örökérvényű igazság mennyire helytálló egy másik kontinensen is. Míg a leköszönő amerikai elnök csak beszélt a háború folytatásáról, mint lehetséges demokrata „megoldásokról”, addig Donald Trump többet tett a békéért, mint számos elődje összesen. Az Ábrahám-megállapodásokkal letette a névjegyét, amely először hozta meg a béke reményét a Közel-Keleten. Most másodszorra is elnöknek választotta az amerikai nép.
MTI Hírfelhasználó