Az utolsó negyedóra megkezdésekor már 25-17-re vezetett a magyar válogatott, sőt az 56. percben már 32-20 volt az állás. A hajrában kissé kiengedett, de így is magabiztos győzelmet aratott a magyar együttes.
2024. november 30. 19:58
Klujber Katrin a női kézilabda Európa-bajnokság Svédország - Magyarország mérkőzésén a debreceni Főnix Arénában 2024. november 30-án. MTI/Czeglédi Zsolt
A magyar női kézilabda-válogatott remek teljesítményt nyújtva 32-25-re legyőzte Svédországot a részben hazai rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, Debrecenben.
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese feltüzelve kezdte a rangadót, 7-3-ra ellépett, és bár egy találatra felzárkózott Svédország (13-12), a szünetig visszaállította háromgólos előnyét a társházigazda.
Az utolsó negyedóra megkezdésekor már 25-17-re vezetett a magyar válogatott, sőt az 56. percben már 32-20 volt az állás. A hajrában kissé kiengedett, de így is magabiztos győzelmet aratott a magyar együttes.
Klujber Katrin nyolc, Kuczora Csenge hét góllal, a mezőny legjobbjának választott Szemerey Zsófia 11 védéssel vette ki részét a sikerből.
A nemzeti csapat pénteken 30-24-re legyőzte Törökországot, a csoportkört hétfőn Észak-Macedónia ellen zárja a Főnix Arénában, 18 órától. A tornán minden csoportból az első két helyezett jut a középdöntőbe.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
A nyugat-európai politika kártékonyságát mutatja: a 105 éves trianoni katasztrófa ma is rasszizmust hoz felszínre: a rasszizmus legvisszataszítóbb változatát: a hungarofóbiát.
Egy politikai motivációk alapján működő nemzetközi bíróságban egy magára valamit adó demokratikus jogállam, mint amilyen Magyarország, nem vehet részt - jelentette ki a miniszterelnök csütörtökön Budapesten azzal kapcsolatban, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból.