Úgy ülnek a buborékban, mint az istenek a Parnasszuson, és éjjel-nappal tolvajt kiabálnak, hogy eltereljék a figyelmet a végtelen korrupcióról, ami a sajátjuk – leplezi le az EU főkomornyikjait Kövesdi Károly.
2024. december 2. 21:23
Tanítványai luxuséletet élnek Brüsszelben az európai adófizetők pénzéből – Kép: idcommunism.com
A georgiai kormány politikája ellentétben áll az ország népének törekvésével – írja közleményében az Európai Bizottság. Kövesdi Károly Európa-érmes újságírónak tett föl kérdéseket a Gondola.
– Szerkesztő úr, miért felháborító, hogy az az Európai Bizottság fanyalog a grúziai fejleményeken, amely bizottság éppen azt csinálja, amivel Tbiliszit megvádolja: politikája ellentétben áll a választópolgárok törekvésével?
– Ők már csak tudják, mit akar a grúz, a magyar, az olasz, a bantu nép. Mindent tudni vélnek, mert fenntartják maguknak a gondolkodás (valójában parancsvégrehajtás) jogát, függetlenül attól, mit gondol a nép. De hát tudjuk, milyen érdekeket szolgál (ki) az Európai Bizottság. Ennek fényében nincs semmi meglepő a fanyalgásukban, ami azért „csak” fanyalgás, mert Grúzia nem tagja az Európai Uniónak, így nem tudják jogállamice szankcionálni és buzerálni, mint például Magyarországot. „Mindössze” forradalmat tudnak vagy szeretnének gründolni. A grúz választópolgárok elég markánsan kinyilvánították óhajukat: szeretnének ugyan az európai nemzetek családjához tartozni, de nem kérnek az elmebeteg ideológiákból és a mellükre térdeplő háttérhatalomból.
– Miért érezzük ízléstelennek, hogy a brüsszeli buborékban fényűző életet folytató figurák fölényeskedve beleavatkoznak Grúzia belpolitikájába?
– Mert ők azt hiszik, hogy mindenhol mindenbe belekotyoghatnak, fittyet hányva a népfelség elvére, ami a demokrácia alapja. Az ő sajátságos demokráciafelfogásukat ismerjük, tapasztaljuk naponta. Úgy ülnek a buborékban, mint az istenek a Parnasszuson, és éjjel-nappal tolvajt kiabálnak, hogy eltereljék a figyelmet a végtelen korrupcióról, ami a sajátjuk.
Életében keze csak a vasfüggönyig nyúlhatott, mára azonban „eszmeisége" már Brüsszelben rezonál – Kép: moonapeuro.weebly.com
– Tbilisziben csúcstechnológiai eszközzel petárdákat lőnek a rendőrökre a tüntetők. Miért támad az az érzésünk, hogy ezeknek a tüntetőknek a belső felhergelőit külföldről megfizették, és külföldről irányítják?
– Egyáltalán nem meredek a párhuzam, hogy Tbilisziben is jól jönne egy kijevi Majdanhoz hasonló „forradalom”. A kérdés csak az, miért olyan fontos az Európai Uniónak, helyesebben az azt kézivezérlő háttérhatalomnak ez a kis, alig négymillió lakosú ország (amely kicsinysége ellenére nagyobb múltra tekinthet vissza, mint a végtelen demokráciában vergődő USA, pláne a „nemállam” Európai Unió)? Elég egy pillantást vetni a térképre, és megértjük: Oroszországgal határos, ezért van rá szükség, nem a grúz nép „demokráciavágya” kielégítése okán. Magyarországon, Szlovákiában, Szerbiában is fűtik a kazánt (merényletek, Magyar Péterek futtatása, kibertámadások stb.), az olaszokat is megfenyegették a választások után (mint Tompa Mihályt az osztrák helytartó: aztán több gólya nem csinálni!), Babiš cseh miniszterelnök visszatérésétől is rettegnek, miközben Donald Tusknak elnézik a „demokráciacsinálás“ különös módját. Hiába, a bolsevik tempó Moszkvából rég átköltözött Brüsszelbe; Sztálin atyuska pedig tapsikolhat a sírjában.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
A búcsúvételi szertartást követően a koporsót autón viszik a Szent Péter-tértől körülbelül öt kilométerre lévő római Santa Maria Maggiore-bazilikáig. A koporsót szállító autón kívül néhány további autó alkotja majd a menetet, bennük bíborosok, valamint az egyházfő közeli munkatársai és segítői foglalnak majd helyet.
Simicskó István szerint "a papság gyalázásával, a hívők megalázásával és az egyház elleni gyűlölet tudatos szításával egy 21. századi keresztényüldözésbe kezdtek".
Szánthó Miklós kitért arra, is Romanowski ellen "büntetőeljárásnak álcázott koncepciós per indult hazájában", de az Interpol nemrég visszautasította a lengyel ügyészség kérését, és nem volt hajlandó körözés alá vonni.