Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára beszél a megújult a Keresztelő Szent János katolikus templomban tartott szentmise végén Horvátzsidányban 2025. február 2-án. A 150 éves templom felújításán folyamatosan dolgoznak, legutóbb az épület vízszigetelésénel megoldásához kaptak 25 millió forintos állami támogatást, az épület teljes felújítása azonban százmilliós nagyságrendű lesz. MTI/Katona Tibor
A nyelv, a kultúra megőrzését és a helyben maradást is kiemelkedően szolgálja a nemzetiségek hitéletéhez nyújtott támogatás - mondta az egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár Horvátzsidányban a felújított, Keresztelő Szent Jánosnak szentelt római katolikus templom vasárnapi átadó ünnepségén.
Soltész Miklós hangsúlyozta: idén is folytatják a nemzetiségek számára fontos beruházások, intézmények, iskolák és egyházi közösségi épületek, valamint a templomok felújítását.
Hozzáfűzte: a horvátzsidányi templom átfogó felújítása több lépcsőben történhet, a mostani felújítás az épület szigetelését oldotta meg, a további munkálatokat is készek segíteni.
Soltész Miklós beszédében úgy fogalmazott: egy templom felújítása szolgálja a keresztény hit megerősítését és továbbadását, valamint azt is, hogy továbbra is a "normalitás talaján állva" tudjunk megmaradni Európában.
Ágh Péter, az Építésügyi és Közlekedési Minisztérium államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője az ünnepségen arra emlékeztetett: az elmúlt időszakban csaknem egymilliárd forint forrás érkezett Horvátzsidányba, amely számos területen szolgálta például a község közösségi épületeinek és önkormányzati útjainak megújulását.
Krizmanich István, Horvátzsidány polgármestere az MTI-nek elmondta: a 150 éves templom felújításán folyamatosan dolgoznak, legutóbb az épület vízszigetelésének megoldásához kaptak 25 millió forintos támogatást, az épület átfogó felújítása azonban számításuk szerint százmilliós nagyságrendű.
Elmondása szerint a 850 lakosú község fele részben horvát nemzetiségű, a településen horvát nemzetiségi önkormányzat is működik.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
Soltész Miklós beszédében úgy fogalmazott: egy templom felújítása szolgálja a keresztény hit megerősítését és továbbadását, valamint azt is, hogy továbbra is a "normalitás talaján állva" tudjunk megmaradni Európában.
-
Orbán Balázs "nyugtalanító megszólalásoknak" nevezte a nyugdíjak és a 13. havi nyugdíjakkal összefüggésben Brüsszelből és a magyar ellenzéktől érkező kritikákat, szavai szerint a 13. havi nyugdíj kivezetésének ötletével próbálnak nyomást helyezni Magyarországra.
-
A kormány családtámogatási rendszerének köszönhetően Magyarországon ez jóval alacsonyabb, 6,9 százalék. Már 255 ezer család jutott ingatlanhoz vagy bővítette otthonát a csok és a csok plusz segítségével. Több mint 260 ezer család életét segítette a babaváró program - írta a kormánypárti politikus.