Simicskó István, a Kereszténydemokrata Néppárt frakcióvezetője a közösségi oldalán emlékezett meg Budapest ostromáról, amely 80 éve, 1945. február 13-án ért véget, amikor a Vörös Hadsereg véglegesen felmorzsolta a Wehrmacht által megszállt város védelmét.
2025. február 13. 10:45
A három hónapon át tartó küzdelemben Budapest súlyosan megsérült, több ezer ember vesztette életét, és a város jelentős része romokban hevert. Az ostrom a második világháború egyik leghevesebb és legkegyetlenebb városi harca volt, melyet a civil lakosság szenvedett meg leginkább. Az éhínség, a bombázások és a folyamatos harcok súlyosan megviselték a fővárost, míg a Hitler által erőddé nyilvánított város sorsa eldőlt - olvasható a kereszténydemokrata képviselő posztjában.
Budapest védelme a Harmadik Birodalom számára kulcsszerepet játszott a második világháború végi eseményekben. A csata a szövetségesek győzelmével zárult, s ez felgyorsította a náci Németország összeomlását.
Az ostrom alatt számos műemlék építmény is elpusztult, vagy súlyosan károsodott. A visszavonuló németek felrobbantották a város hídjait. A pusztítás sebeit a magyar főváros még évtizedekkel később is magán viselte.
Idézzük fel a magyar nép történetének eme fájdalmas örökségét, emlékezzünk az ártatlan áldozatokra - hangsúlyozza Simicskó István.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
A Földön található hatalmas mennyiségű víz halmazállapot-változásainak köszönhetően működik a Föld-légkör rendszerben egy olyan természetes önszabályozó mechanizmus, amelynek a hatására kialakul a fizikailag lehetséges maximális üvegházhatás, amely tovább már nem növelhető, akármennyi széndioxidot bocsátunk ki.
A háborúpártiak és a békepartiak küzdelme nem más, mint a jéghegy csúcsa - Harrach Péter, a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség elnöke a szervezet honlapján fejtette ki az orosz-ukrán háború mélységeiről a gondolatait.
A kormányfő szavai szerint az üt vissza, hogy a rendszerváltást követő években a magyar gazdaság nem volt elég erős ahhoz, hogy megtartsa a magyar kézen lévő kereskedelmi láncokat. Ezek külföldi kézen vannak, és őket csak profitjuk érdekli.
"Schäfer András valószínűleg agyrázkódást szenvedett, ahogy Nagy Zsolt is, mindkettőt ezért kellett lecserélni az orvosok tanácsára. Ha ehhez hozzávesszük Sallai Roland hiányzását, akkor kijelenthetjük, mi nem tudjuk ezeket a játékosokat könnyen pótolni, ahogy például a törökök a szintén sérült Merih Demiral esetében tették" - utalt arra Rossi, hogy a rivális kerete mélyebb.