Az európai védelem megerősítése nem elsősorban Ukrajnáról szól
Nem túlzás azt mondani, hogy rendkívüli napokon vagyunk túl - adja meg posztjába na felütást a patrióta képviselő. A világban zajló események hatására - bár jókora késéssel - de az európai biztonság jövőjének kérdése, az EU védelmi képességeinek megerősítése uralta a napirendet az e heti strasbourgi plenárison. Az Egyesült Államok politikája Trump elnökkel új irányt vett, a hangsúly megváltozott. A kérdés most az, hogy Európa hogyan reagál? Megyünk tovább a régi úton, vagy végre a saját kezünkbe vesszük a sorsunkat és komolyan vesszük a saját biztonságunkat? Az európai védelem megerősítése nem elsősorban Ukrajnáról szól. Ez egy több évtizede zajló folyamat, amit most fel kell gyorsítanunk, hatékonnyá kell tennünk - adja tájékoztatásul Hölvényi György.
Most nem kisebb a tét, mint Szíria egyben tartása!
Majd megjegyzi: Európa biztonságához elengedhetetlen a Közel-Kelet stabilitása, így a héten a szíriai átmenet és újjáépítés ügyét is tárgyaltuk. Parlamenti felszólalásomban elmondtam, hogy az elmúlt napok tragikus eseményei jól jelzik: most nem kisebb a tét, mint Szíria egyben tartása! Európa számára a kulcskérdés a szíriai menekültek mielőbbi hazatérése. A számok megdöbbentők: 2011 óta tizennégy millió szíriai kényszerült elhagyni az otthonát. A jelenlegi helyzet ellentmondásos, de mégis, több mint tíz év után most nyílik tényleges lehetőség arra, hogy érdemben tegyünk Szíriáért, a szíriaiak hazatéréséért.
Magyar Péter az európai parlamentben kezdett politikai ámokfutásba
A kereszténydemokrata politikus beszámolójából kiderül, hogy a hét kellemetlen közjátékaként Magyar Péter az európai parlament plenáris ülésén kezdett politikai ámokfutásba.
Egyszerűen tragikus, hogy több mint hétszáz képviselő előtt próbálta letagadni, hogy az ő aláírásával nyújtották be az Ukrajnának mindent is odaadó határozati javaslatot - jegyzi meg Hölvényi, majd odaszúr:
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Az európai uniós ügyekért felelős miniszter véleménye szerint a csatlakozásnak számos biztonsági kockázata is van, példaként említette, hogy jelenleg hatalmas mennyiségű, ellenőrizetlen sorsú fegyver található Ukrajnában, "nyilvánvalóan az ukrán hátterű szervezett bűnözés megerősödne Európában".
Freund Tamás, az MTA elnöke elmondta: a 200 éve alapított MTA a felmérések szerint ma is a legnagyobb közbizalommal övezett intézmény Magyarországon, amely közalapozásból született és a közösségért van.