Hölvényi György leszögezte: "Európa minden ellentmondásossága ellenére még mindig a világ legjobb helye, és a következő generációkon fog múlni, hogy ez így is maradjon", ugyanakkor a kontinensen a pénzvilág növekvő befolyása és a liberalizmus térnyerése is szélsőséges.
Ahhoz, hogy Európa védelme megfelelő legyen, erős uniós tagállamokra és erős nemzeti haderőre van szükség. Uniós és NATO - tagállamként is az az ország tudja megvédeni magát, amelyiknek önálló, modern, ütőképes hadereje van.
Elindult a KDNP külügyi műhelye, a kereszténydemokrácia 21. századi lehetőségeiről, a Patriots for Europe frakcióról, a pápaválasztás üzenetéről és a generációkon átívelő párbeszéd szükségességéről folytattunk tartalmas és őszinte beszélgetést - közölte Hölvényi György, a Kereszténydemokrata Néppárt EP-képviselője közösségi oldalán, olvasható a Kdnp.hu-n.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
Hölvényi György korábbi egyházügyi államtitkár, majd kereszténydemokrata európai parlamenti képviselő segített elhelyezni a horizonton az akkor új pápát, amikor a 2014-es strasbourgi beszéd utána Pesti Srácok olvasóinak mondta el a tapasztalatait.
Tegnap a Fejlesztési Bizottságban a Patrióták, az EPP és az ECR együttműködésével sikerült egy polgár- és szuverenitásbarát dokumentumot elfogadni - a baloldal globalista, NGO-párti javaslatával szemben - közölte Hölvényi György, a KDNP európai parlamenti képviselője a Facebookon.
Megyünk tovább a régi úton, vagy végre a saját kezünkbe vesszük a sorsunkat és komolyan vesszük a saját biztonságunkat? Az európai védelem megerősítése nem elsősorban Ukrajnáról szól. Ez egy több évtizede zajló folyamat, amit most fel kell gyorsítanunk, hatékonnyá kell tennünk - fogalmaz Hölvényi György.
Hölvényi György, a KDNP európai parlamenti képviselője Nádor Koppány Zsombor Új evangelizáció és kultúra: A keresztény üzenet létjogosultsága és dialógusképessége a posztmodern társadalomban című könyvének pénteki, budapesti bemutatóján úgy fogalmazott, hogy az esemény valójában nem is egy könyvbemutató, hanem egy ünnep. Szavai szerint ritka élmény, hogy egy ilyen hiánypótló kötetet tarthat a kezében, ráadásul magyarul.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
A tagállamok demokratikus intézményrendszerének az erősítése helyett a demokratikus ellenálló képességet valójában a tagállami demokratikus folyamatokba való külső beavatkozás alátámasztására használják fel - leplezte le a brüsszeli szélsőséget Bóka János.
Latorcai Csaba kifejtette, egy háborúban álló országot akarnak felvenni, amelynek gazdasága romokban hever, ezt pedig a Közép-Európától elvont pénzekből kívánják feléleszteni.