Gázkitermelési érdekeltségeket vásárolt a Mol
Mol csaknem 1300 kőolaj- és földgázkutat üzemeltet jelenleg Magyarországon, és 150 milliárd forintot fektet be itt a kőolaj- és földgázkitermelésbe a következő 3 év során.
2025. április 2. 12:34

Magyarország potenciális gázvagyon-térképe (forrás: mandiner/VGF)

A Mol megvásárolta a az O&GD Endrőd környéki gázmezőit és az ehhez kapcsolódó infrastruktúrát - közölte a Mol kedden az MTI-vel.

A mintegy ezer négyzetkilométeres területen 29 szénhidrogén-termelésre kiképzett kút található, a napi termelés körülbelül 1000 hordó egyenértéknyi.

A bányatelkek hosszabb távon is kulcsszerepet tölthetnek be a belföldi energiaellátásban, mert kutatási lehetőségeket kínálnak. A megállapodás megfelel a vállalati stratégiának, amely a szénhidrogén-termelésre és az energiabiztonságra összpontosít - írták.

A társaság a közlemény szerint bízik abban, hogy a Békés vármegyei gázmezőkkel fellendítheti a belföldi kitermelést és megerősítheti az ország energiafüggetlenségét.

Mol csaknem 1300 kőolaj- és földgázkutat üzemeltet jelenleg Magyarországon, és 150 milliárd forintot fektet be itt a kőolaj- és földgázkitermelésbe a következő 3 év során.

A cégcsoport tavaly a belföldi termelésből 600 ezer tonnával a kőolaj 47 százalékát, másfél milliárd köbméterrel pedig a földgáz majdnem 80 százalékát biztosította, teljes kitermelési portfóliójában Magyarország aránya a legjelentősebb csaknem 40 százalékkal.

A Mol és az O&GD évek óta együttműködik, 2024-ben közös munkájuk eredményeként Tura közelében fedeztek föl kőolajlelőhelyet - írták.

A korábbi közleményük alapján az endrődi gázmező adásvételéről 2024 decemberében állapodtak meg.

Az O&GD a holland Sand Hill Energy leányvállalata, 2013-as alapítása óta számos gázlelőhelyet fedezett föl Magyarországon, három kutatási koncessziójukban a Mol 49 százalékos részesedéssel rendelkezik
- olvasható a vállalati honlapon.

A Mol a BÉT prémium kategóriás kibocsátója, részvényei hétfőn 2930 forinton zártak, árfolyamuk egy éven belül 2558 és 3090 forint között változott.

MTI
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Nem sikerült első körben megválasztani Friedrich Merzet Németország új kancellárjának
    Németország második világháború utáni történelmében nem volt példa arra, hogy a kancellárjelöltnek az első szavazáson ne sikerüljön megszereznie a szükséges többséget.
  • Freund Tamás: akadémiánk egyedülálló nemzeti érték
    "Az Akadémia nem önmagáért és tagjaiért van, hanem azért a közösségért, amelyért annak képviselői létrehozták. Akadémiánk fő küldetése, hogy a kutatások eredményezte tudást a magyar társadalom, gazdaság, állam, az egész nemzet szolgálatába állítsa. Célunk a tudománybarát, a tudomány művelését, az Akadémiát támogató társadalom kialakítása" - mondta Freund Tamás.
  • El akarta adni a Városházát
    Eladásra kínált ingatlan volt a Városháza épületegyüttese. A befolyással üzérkedő a Fővárosi Önkormányzat korlátozottan forgalomképes törzsvagyonába tartozó Városháza ingatlanegyüttes eladása kapcsán is tárgyalásokat folytatott három, az ingatlanvásárlás iránt érdeklődő érdekcsoporttal.
MTI Hírfelhasználó