Orbán Viktor: már 2009-ben megállapodtunk a magyar-kínai kapcsolatok erősítéséről.
2024. május 10. 18:45
Hszi Csin-ping kínai elnök távozik Budapestről a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtéren 2024. május 10-én. Mellette felesége, Peng Li-jüan. MTI/Koszticsák Szilárd
Három napos magyarországi állami látogatásának végén Hszi Csin-ping kínai elnök és házastársa, Peng Li-jüan közös ebéden vett részt Orbán Viktor miniszterelnökkel és feleségével, Lévai Anikóval Budapesten, a Virtu étteremben - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke pénteken.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) és felesége, Lévai Anikó (b), valamint Hszi Csin-ping kínai elnök (j2) és házastársa, Peng Li-jüan (j3) közös ebéden vesz részt Budapesten, a Virtu étteremben 2024. május 10-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Orbán Viktor emlékeztetett arra: már 2009-ben, Pekingben, amikor Hszi elnök még Kína alelnöke volt, ő pedig a magyar ellenzék vezetője, megállapodtak, hogy erősíteni fogják a magyar-kínai kapcsolatokat. Most pedig, 15 évvel később 18 megállapodást írhattak alá, és új terveket, új célokat is meghatároztak.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Orbán Viktor kifejtette: ha visszakapják a szabadságukat a fogyasztók és a gyárak, akkor állják a versenyt ebben a nehéz, viharos időszakban is. Ha ellenben nem adják vissza a szabadságunkat, nem tudjuk megőrizni a munkahelyeket, nem tudjuk megőrizni a gyárainkat - figyelmeztetett.
Magyarország nem kap uniós segítséget a határvédelemre, csak támadást, mert Brüsszel azt akarja, hogy engedjük be magyar területre az érkezőket és itt bíráljuk el a kérelmüket. Ám a korábbi évek tapasztalata megmutatta, hogy ha ez megtörténik, még az elbírálás előtt elhagyják más célországok felé Magyarországot - érzékeltette Brüsszel ostobaságát a tábornok.
Az Európai Bizottság által képviselt Ukrajnát érintő erőltetett csatlakozási folyamat párosul egyfajta háborúpárti állásponttal is, ha itt sürgősen nem sikerül változást elérnünk, akkor nagyon borúlátóak lehetünk – jelentette ki a Gondola kérdésére Németh Zsolt az országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a mai tusványosi programokat ismertető sajtótájékoztatót követően.