Brüsszel erőlteti a genderbolondériát
2025. március 25. 16:36

Magyarország 2014-ben befogadott egy menekültet, aki a biológiai neme helyett a választott nemét szerette volna hivatalosan feltüntetni - noha a magyar alkotmány ezt nem teszi lehetővé. A Fővárosi Törvényszék előzetes döntéshozatali kérdést terjesztett az uniós bíróság elé, amely végül úgy határozott, hogy az adatvédelmi (GDPR) szabályozások alapján Magyarországon is érvényesíteni kell a genderideológiát. Ez a döntés azt a törekvést mutatja, hogy Brüsszel ily módon is beavatkozik a nemzeti szuverenitásba.

Kép. pixabay

MTI
Címkék:
  • Simicskó István: Az energiaellátás nem ideológiai kérdés
    Dr. Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője Moszkvában, az Orosz Energiahét konferenciáján hangsúlyozta: az energiaellátás nem politikai, hanem gazdasági és biztonsági kérdés. A magyarok és a törökök egyaránt a stabil, megfizethető energiaellátás fenntartását tartják közös érdeknek.
  • Még egy szó Krasznahorkai László Nobel-díjáról
    Mióta megkapta az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László, tőle hangos a média. Ki-ki vérmérséklete szerint fogalmazza meg véleményét a „nagy íróról”, életművéről és nyilatkozatairól. Azóta a könyvtárakban nem lehet hozzájutni könyveihez, mindenki olvasni akarja, mert a többség nem ismeri. Szinte ismeretlenül robbant be a köztudatba, főként irodalmárok olvasták eddig. Az biztos, hogy nálunk soha nem lesz népszerű, mert könyvei túl sötéten festik le a világot, nem könnyed olvasmány posztmodern nyelvezete miatt sem. Mindehhez hozzájárulnak magyarellenes nyilatkozatai, a jobboldali törekvésekre tett megjegyzései, állásfoglalása velük szemben.
  • Luther öröksége veszélyben - a CDU és a Reformáció napja körüli németországi vita margójára
    Németországban újabb vita bontakozott ki a keresztény gyökerek jövőjéről: a CDU egyik politikusa felvetette, hogy töröljék a Reformáció napját a munkaszüneti napok közül. Pedig Luther Márton öröksége nem csupán egyháztörténeti emlék, hanem az európai lelkiismeret és identitás egyik alappillére.
MTI Hírfelhasználó