„Nagyon fontos, hogy a jövőben egy olyan amerikai vezetés legyen, amelyik jobban fel tudja fogni háború és béke kérdésében, melyik lépés milyen eszkalációhoz, vagy de-eszkalációhoz vezethet" - mondta Varga Judit.
2023. július 22. 10:08
Varga Judit – magyarnemzet
Magyarország egy erős Amerikában érdekelt - jelentette ki Varga Judit igazságügyi miniszter csütörtökön zárult egyesült államokbeli látogatásának végén, hozzátéve, hogy fontosnak tartotta ezt az üzenetet elhozni.
A miniszter a magyar közmédiának adott interjúban az ukrajnai háború eseményeit példaként állítva úgy fogalmazott: "látjuk, hogy egy gyenge Amerika engedi azt, hogy eszkaláció következzen be, ezért mi abban vagyunk érdekeltek, hogy egy erős Amerika legyen, mert a béke szimbolikus ajtaján Amerika a kulcs magyar szempontból, de Európa és a világ érdeke is az, hogy ne az eszkaláció, hanem a béketárgyalások irányába fejlődjön a folyamat". Sajnos a sok fegyverszállítás mind egy ellentétes irányt képvisel, és "nagyon fontos, hogy a jövőben egy olyan amerikai vezetés legyen, amelyik jobban fel tudja fogni háború és béke kérdésében, melyik lépés milyen eszkalációhoz, vagy de-eszkalációhoz vezethet" - mondta Varga Judit.
A mostani magyar-amerikai kapcsolatokkal kapcsolatban a miniszter megjegyezte: "tudjuk, hogy a jelenlegi amerikai adminisztráció ideológiai, politikai pozícióját tekintve nem azonos a magyar kormány pozíciójával, ugyanakkor ugyanúgy fennmaradnak államaink között a gazdasági kapcsolatok és minden egyéb diplomáciai kapcsolat, hiszen mi a külpolitikában nem ellenségeket, hanem barátokat keresünk".
Amerikai látogatását értékelve elmondta, hogy az a szövetségépítés jegyében telt, és sok politikussal tárgyalt a politikai együttműködés lehetőségeiről. Fontos megtalálni azokat az egyetértési pontokat, amelyekkel egymás politikáját tudjuk erősíteni - hangsúlyozta, és hozzátette, hogy az amerikai konzervatívok nagy tisztelettel tekintenek az Egyesült Államokból Magyarországra, és úgy emlegetik, mint egy országot, ami képes volt bebizonyítani, hogy a szárazföldön meg lehet védeni a határokat a tömeges illegális bevándorlástól. Egy olyan országként tekintenek Magyarországra, amely képes a gyermekeket megvédeni, és alkotmányos, valamint alsóbb szintű jogszabályok által tudja a szülő jogát biztosítani a gyermekei neveléséhez - mondta a miniszter.
Varga Judit beszámolt arról is, hogy texasi tárgyalásain szóba került az európai uniós migrációs szétosztási mechanizmus terve, amely jogszabály-javaslat formájában az európai törvényalkotási szakaszban jár, ezzel kapcsolatban reményét fejezte ki, hogy az európai parlamenti elfogadási folyamatnak nem érnek a végére a jövő évi európai parlamenti választásokig.
Hozzátette, hogy ahogy Európa egy nagy választásra készül 2024-ben, úgy az Egyesült Államokban az elnökválasztásra készülnek, és fontosnak mondta, hogy az egymásra politikai szövetségesként tekintő európai és amerikai politikai erők egymást akár kölcsönösen erősíteni tudják, és célként jelölte meg a konzervatív eltolódást az Európai Parlamentben 2024-ben.
A tárgyalásai tapasztalatai kapcsán megjegyezte, hogy a magyar kormány törekvéseit az egyesült államokbeli tapasztalatok erősítik. Az, amire a kormány felhívja a figyelmet progresszív társadalompolitikai ideológiai törekvésekként az létezik - hangsúlyozta, kifejtve, hogy a trendek általában nyugatról keletre vándorolnak, így, ami az Egyesült Államok társadalmában megjelenik, az éveken belül a magyar társadalomban is megjelenik. A magyar gyermekvédelmi törvény célját illetően a miniszter kiemelte, hogy "mi nem szeretnénk, hogy az, ami itt már valóság - és erről meg is győződtem a partnerekkel való beszélgetések során -, az Magyarországon is ilyen általános valósággá váljon, időben kell cselekedni".
Varga Judit egyesült államokbeli látogatása Dallasban kezdődött, ahol magas magyar állami kitüntetést adott át Peter Verhalen főapátnak, a magyar alapítású Mi Asszonyunk Ciszterci Apátság vezetőjének, aki a szerzetesközösség első nem magyar származású főapátja.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Jövő heti plenáris ülésének hétfői munkanapán vitát tarthat, csütörtökön pedig szavazhat az Európai Parlament Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen beadott bizalmatlansági indítvány ügyében - közölte az RTBF belga közszolgálati rádió és televízió internetes oldalán szerdán.
A város költségvetése lyukasabb, mint egy Balaton-parti szúnyogháló, de Karácsony Gergelyt ez sem érdekli - fogta magát, és lelépett. Mert ha valamit igazán tud, az az, hogyan kell elbújni, amikor felelős döntést kéne hozni - írta közösségi oldalán Latorcai Csaba közigazgatási és területfejlesztési miniszterhelyettes.