Magyarország mindent megtesz határainak védelme érdekében, hogy megelőzze azokat a negatív jelenségeket, amelyek Nyugat-Európában megfigyelhetők. Az EU azonban súlyos bírsággal próbálja rákényszeríteni Magyarországot migrációs politikájának megváltoztatására, illegális migránsok befogadására - mondta Bakondi György.
2024. december 31. 10:41
A tábornok – archív, MTI
A kormány továbbra is a határok védelmében látja a migráció problémájának megoldását - mondta Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatornán kedd reggel.
Közölte: a migráció 2024-ben is jelentős volt a három nagy európai útvonalon, az olaszon, a spanyolon és a balkánin. A magyar határvédelem idén 16 ezer határsértőt fogott el, és 131 embercsempész ellen indított eljárást.
Magyarország mindent megtesz határainak védelme érdekében, hogy megelőzze azokat a negatív jelenségeket, amelyek Nyugat-Európában megfigyelhetők. Az EU azonban súlyos bírsággal próbálja rákényszeríteni Magyarországot migrációs politikájának megváltoztatására, illegális migránsok befogadására - mondta Bakondi György.
Hozzátette: Németország eközben szilveszterkor is kiemelt készültségben van, de nem lehet minden migráns mellé egy rendőrt állítani. A lakosság elégedetlen az elhibázott migrációs politikával, félelemben él, a német kormány megbukott, tavasszal előrehozott választások lesznek. Az Egyesült Államokban azonban már vannak határozott tervek akár 10-15 millió illegális migráns kitoloncolására, ez pedig az európai migrációs politikát is befolyásolhatja - értékelt a főtanácsadó.
Bakondi György a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában beszélt arról is, hogy már vannak sikeres próbálkozások Európában: Olaszország Albániában helyezi el a tengerből kimentett embereket, Anglia pedig év elején úgy döntött, hogy Afrikába szállítja az illegális migránsokat, s ennek hatására jelentősen csökkent is a számuk.
Az európai emberek érdeke az, hogy a külső határoktól minél messzebb feltartóztassák a migránsokat, ott vizsgálják meg kérelmeiket, és csak azt engedjék tovább, aki már ott menekült státuszt kapott - magyarázta Bakondi György.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
A miniszterelnök a magyar politika kiszabadulásának nevezte a tusnádfürdői nyári szabadegyetemet. Orbán Viktor, aki szombaton felszólal a rendezvényen, azt mondta, a politikában a perspektíva rendkívül fontos.
Mindenkinek azért érdemes "imádkozni", hogy a szuperhatalmak élén olyan vezetők legyenek folyamatosan megválasztva, akik úgy gondolkodnak, hogy ez az időszak ne torkolljon világháborúba - fejtette ki Orbán Balázs.