Hivatalosan megnyílt csütörtökön a párizsi olimpiai falu, melyben már az első napon több száz versenyző, kísérő érkezését várják.
A Párizs északi részében, Saint-Denis, Saint-Ouen és az Ile Saint-Denis között elterülő, 52 hektáros falu közel 14 500 hivatalos személynek, köztük 9000 sportolónak lesz majd az otthona a legforgalmasabb időszakban.
"Készen állunk" - jelentette ki Augustin Tran Van Chaut, a falu igazgatóhelyettese a France Info rádiónak nyilatkozva, hozzátéve, hogy kétszáznál több ország delegációja lakik majd itt.
A szervezők már csütörtökön több száz - pontosabban ezer és kétezer közötti - versenyző, illetve edző, hivatalos kísérő beköltözésével számolnak.
A magyarok első nagyobb csoportja - a Magyar Olimpiai Bizottság tájékoztatása szerint - hétfőn érkezik, akkor a női kézilabdázók és a tornászok foglalják el a helyüket a faluban.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
A világban jelenleg nagy változások vannak folyamatban, "újraosztás zajlik", aminek több látható jele is van. Ide tartozik például, hogy másfélszer annyit költ a világ fegyverkezésre, mint húsz évvel ezelőtt, továbbá, hogy egyre több a háborús konfliktus, tíz év alatt ötszörösére nőtt a kereskedelmi korlátozások száma, a globális migrációs folyamatoknak pedig már csaknem 300 millió ember része - sorolta Orbán Balázs.
A rivális Triha ötödik találatával zárkózott fel ismét egy gólra, majd egy rossz átadást lefülelve ismét ő tört kapura, és ki is használta a ziccert (9-9). Bő egy perccel a vége előtt fórt kapott a magyar válogatott, Rybanska használta ki a lehetőséget, eldöntve ezzel a meccset.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a környékbeli gazdák és önkormányzatok nevében mondott köszönetet a kormányzati és szakmai erőfeszítésekért, amelyek lehetővé tették a „Vizet a tájba” program megvalósítását. Mint fogalmazott, az elmúlt évtizedek feszült várakozása után végre megszületett az a szakmai és költségvetési döntés, amelynek köszönhetően „újra élhet” a Homokhátság.