A Manchester City nyerte az angol labdarúgó szuperkupát, miután a Wembley Stadionban rendezett szombati döntőben tizenegyesekkel legyőzte városi riválisát, a Unitedet.
A bajnoki címvédő City meglehetősen tartalékos felállásban lépett pályára az idénynyitó találkozón, ennek ellenére a gólt és kaput eltaláló lövést sem hozó első félidőben Josep Guardiola együttese volt némileg veszélyesebb.
A fordulás után tíz perccel Erik ten Hag, az FA Kupa májusi döntőjében a Cityt 2-1-re felülmúló MU vezetőedzője négyet is cserélt, amitől megélénkült együttese játéka, s előbb Marcus Rashford révén kapufát ért el, majd a 82. percben egy gyors kontra végén az argentin Alejandro Garnacho betalált.
A City felpörgette a játékát és Bernardo Silva fejesével a 89. percben egyenlített. A döntetlennel zárult rendes játékidő után következő tizenegyespárbajban az első öt-öt lövő közül épp Silva, valamint Jadon Sancho hibázott, a mérkőzés végül a nyolcadik párban dőlt el, amikor a rutinos északír Jonny Evans kapu fölé emelt, a svájci Manuel Akanji azonban nem rontott.
Guardiola hetedszer Community Shield-győztes együttese három elvesztett szuperkupadöntő után tudta ismét elhódítani a trófeát.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
A válogatottra vonatkozólag a miniszterelnök mondott lényegeset, igaz, évekkel ezelőtt, és azóta sem ismételte meg. Eszerint a magyar nemzeti tizenegynek a világ tíz legjobb válogatottja közé kell kerülnie. Jelenleg a 32., de Marco Rossi talán elindíthatja csapatunkat a fölfelé vezető úton.
-
Orbán Viktor a magyar uniós elnökség szerdai európai parlamenti programismertetőjét követő vitát úgy értékelte, az a tényeket mellőzte, gyűlölködő volt és nem törődött Európával, az európai emberekkel, csak a támadás jellemezte.
-
„Rendkívüli megtiszteltetésként fogadtam a miniszterelnök levelét, amelyben Orbán Viktor a két példaképemet: Esterházy Jánost és Duray Miklóst is említi, így hatványozottan érzem a felelősség súlyát, és annak a szolgálatnak a nemességét és fontosságát, amellyel a magyar követség küldöttjei megbíztak” – magyarázta Gubík László.
-
Vajon tisztában van-e Leyen asszony azzal a ténnyel, hogy hány német honfitársa hagyja el a szülőföldjét, és költözik Magyarországra, ebbe a korrupt Orbán-i diktatúrába, ahol minden rossz? – veti fel Kövesdi Károly.