A tüntetési jog korlátozását jelentette be több amerikai egyetem a kezdődő őszi szemeszter előtt, hogy így próbálják elejét venni a tavasszal több vezető egyetemen káoszhoz vezető tiltakozásoknak.
Az Egyesült Államok elit egyetemei közé sorolt Pennsylvaniai Egyetem (University of Pennsylvania) vezetése "átmeneti iránymutatást" tett közzé a diákok tiltakozó megmozdulásaira vonatkozóan, amiben megtiltják a sátortáborok felállítását, az éjszakai demonstrációkat, valamint a hangosítás és elektromos megafonok használatát tanítási napokon délután 5 óra előtt. Az egyetem a szabályok kihirdetésével egy időben világossá tette, hogy ezek betartásával elkötelezett a szólás és gyülekezés szabadsága mellett.
Az Indianai Egyetem (Indiana University) vezetése már augusztus 1-i hatállyal megtiltotta a tiltakozó megmozdulásokat este 11 óra után, és szintén tilosnak nyilvánított bármilyen tábor kiépítését az intézmény területén, valamint transzparens és felirat is csak előzetes jóváhagyással jelenhet meg az egyetemi területen.
A Dél-Floridai Egyetem (University of South Florida) vezetése jóváhagyáshoz kötötte a sátrak, árnyékolók, ponyvák, feliratok, transzparensek és hangosítás használatát a területén. A felsőoktatási intézmény új előírásai szerint nem engedélyezett tüntetés és demonstráció délután 5 óra előtt, a szemeszter utolsó két hetében pedig teljes mértékben tilos.
Szerdán lemondott posztjáról a New York-i Columbia Egyetem elnöke, Minouche Shafik, akinek intézményében áprilisban az első palesztinpárti, Izrael-ellenes sátortábor épült, ahonnan a tüntetéssorozat átterjedt az Egyesült Államok több mint száz intézményére. Az egyetemi vezető már tavasszal bírálatok kereszttüzében állt a zavargásokká fajuló tüntetések kezelése miatt, amelyeken több esetben antiszemita, a zsidó diákokat megfélemlítő hangulat alakult ki.
Minouche Shafik lemondásának közvetlen előzménye az volt, hogy három dékán megvált pozíciójától, miután kiderült róluk, hogy becsmérlő stílusban váltottak üzenetet a zsidósággal kapcsolatban.
Az Egyetemi Tanárok Amerikai Társasága (American Society of University Professors) nevű szervezet elítélte az egyetemeken bevezetett korlátozó intézkedéseket, azokat túlzónak és a véleménynyilvánítás szabadságára nézve elbizonytalanítónak minősítette.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Nem értek egyet azzal, hogy az ukránok értünk harcolnak, ugyanis Európa nincsen támadás alatt, egyetlen európai uniós vagy NATO-tagország sincs támadás alatt. Az ukránok hősiesen harcolnak, de magukért" - rögzítette a külügyminiszter.
Kollár Kinga brüsszeli kijelentéséről szólva Orbán Viktor úgy nyilatkozott, a Tisza-párti európai parlamenti képviselő "gyurcsányi szemérmetlenséggel vágta a magyarok képébe", hogy mindennap azért dolgozik párttársaival, hogy "Magyarország ne kapja meg a neki járó forrásokat", és erre büszke is.
Az államtitkár kifejtette: "azt is elmondtuk, hogy nyilván szeretetből a bajba jutottaknak segítettünk, ez nem is kérdés, viszont a legnagyobb szeretet, meg a legnagyobb segítség az, amikor helybe visszük a segítséget a Hungary Helps programon keresztül".