Ukrán rakétacsapás ért egy bennlakásos iskolát a kurszki régióban
2025. február 2. 16:33

Célzott rakétacsapást mért az ukrán hadsereg egy bentlakásos iskolára az ukrán megszállás alatt álló Szudzsában, Oroszország kurszki régiójában, a támadásnak halottjai és sebesültjei vannak - közölte vasárnap az orosz védelmi minisztérium.

A tárca szerint a "háborús bűncselekmény" szombaton történt, az ukrajnai Szumi megyéből indított rakétakilövést az orosz légvédelmi berendezések észlelték. Az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) büntetőeljárást indított Rosztiszlav Karpusa ezredes, az ukrán 19. önálló rakétadandár parancsonka ellen, aki a csapást elrendelte.

Alekszandr Hinstein, a kurszki régió kormányzója elmondta, hogy az áldozatok számáról egyelőre nincs megbízható információ.

Rogyion Mirosnyik, az orosz külügyminisztériumnak "a kijevi rezsim háború bűncselekményei" ügyében illetékes nagykövete a Telegram-csatonáján közölte, hogy az internátusban a 2024 augusztusában Kurszk megye ellen végrehajtott ukrán támadás óta orosz civileket tartottak összegyűjtve, akiknek egy részét Tatyja Moszkalkova orosz emberi jogi biztos közreműködésével sikerült Fehéroroszországon keresztül repatriálni.

A diplomata közölte, hogy az internátus területén működő gyűjtőtábor működéséről az Oroszországi Vöröskereszt tudott, és az az összes bennlakó sorsát figyelemmel kísérte. Az orosz civilek első csoportjának hazaszállításáról a Nemzetközi Vöröskeresztet is értesítették. Mirosnyik információs provokációnak nevezte, hogy Kijev Moszkvát próbálja beállítani a polgári objektum elleni támadás felelősének.

Az orosz védelmi minisztérium által kiadott tájékoztatás szerint Kijev "provokációjának" célja, hogy elterelje figyelmet a Kurszki megye ukrán megszállás alatt lévő részén található Ruszkoje Porecsnoje településen elkövetett atrocitásokról.

A faluban az orosz tárca szerint ukrán katonák 22 civilt gyilkoltak meg, többüket megkínozták, nyolc nőt megerőszakoltak.

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője a rakétacsapást terrortámadásnak minősítette. Apti Alaudinov vezérőrnagy, az orosz fegyveres erők katonapolitikai főcsoportfőnökségének helyettes vezetője, a Csecsenföldön felállított Ahmat különleges alakulat parancsnoka a TASZSZ hírügynökségnek elmondta, hogy telefonon több napon át meddő tárgyalásokat folytatott a szudzsai ukrán parancsnoksággal a civilek számára létrehozó humanitárius folyosóról vagy az emberek biztonságos helyre való szállításáról, majd ezeket a tárgyalásokat az ukrán megszakította.

Moszkalkova ombudsman szombaton kijelentette, hogy az ukrán betörés kezdete óta mintegy kétezer kurszki lakos holléte nem ismeretes.

MTI
Címkék:
  • Brüsszel diktatúrára tör
    Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
  • Amikor a klíma lufi kipukkad
    Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
  • Szablyaáldás Temesvárt
    Temesvárra zarándokolt az idén a szablyaáldó Balassi-mise: a bánsági „kis Bécsben" magyar hívek előtt szállt szentelt víz az irodalmi kardokra.
  • A nyelv és kultúra megőrzése
    Soltész Miklós beszédében úgy fogalmazott: egy templom felújítása szolgálja a keresztény hit megerősítését és továbbadását, valamint azt is, hogy továbbra is a "normalitás talaján állva" tudjunk megmaradni Európában.
  • Hazánk ellenáll a brüsszeli szélsőségnek
    Orbán Balázs "nyugtalanító megszólalásoknak" nevezte a nyugdíjak és a 13. havi nyugdíjakkal összefüggésben Brüsszelből és a magyar ellenzéktől érkező kritikákat, szavai szerint a 13. havi nyugdíj kivezetésének ötletével próbálnak nyomást helyezni Magyarországra.
MTI Hírfelhasználó