Ötvenhat Gidránnal erősödik Magyarország. Az ország elkötelezett a Gidrán harcjármű mellett, továbbra is közös török-magyar fejlesztéssel építjük haderőnket - jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf a török Nurol Makina gyárban tett látogatását követően.
A Honvédelmi Minisztérium szerdai közleménye szerint a honvédelmi miniszter rámutatott: a török-magyar védelmi ipari együttműködés eddig is kiemelkedő eredményeket hozott, amelynek egyik zászlóshajója a Gidrán-projekt.
A haderőmodernizáció terén ez a program továbbra is a Magyar Honvédség egyik legsikeresebb kezdeményezése, egyben hozzájárul ahhoz, hogy a Magyar Honvédség a NATO új képességigényeihez igazodhasson - tették hozzá.
"A Magyar Honvédség szárazföldi és különleges műveleti képességeinek fejlesztése érdekében szereztük be a Gidrán harcjárműveket, amelyből most újabb 56 darabot vehettünk át. A harcjárműveket a Nurol Makina Törökországban gyártja, a kiegészítő elektronikai, híradó-, radar- és fegyverrendszereket Magyarországon integrálják a járművekbe" - húzta alá a tárcavezető.
A Nurol Makina céggel meglévő, kiváló kapcsolat erősítésén túl, Magyarország elkötelezett a törökökkel folytatott védelmi innovációs együttműködés további kiszélesítése mellett, annak érdekében, hogy a két ország védelmi szektorai egymást erősítve fejlődjenek - hangsúlyozta a miniszter.
A Gidrán a török Nurol Makina által gyártott és magyar fejlesztésekkel megerősített 4x4-es, többcélú páncélozott jármű; a túlélőképességet a robbanásellenálló rendszer és a speciális páncélzat biztosítja, emellett nagyon sokoldalú, hiszen távirányított fegyvertoronnyal, éjjellátó kamerával és nehézgéppuskával van felszerelve - írták.
"Örömmel mondhatom, hogy értékes tapasztalatokat szereztünk a Gidrán harcjárművekkel kapcsolatban, nemcsak az üzemeltetés, hanem a gazdasági együttműködés és a védelmi beszerzés területén is. Emellett kiváló együttműködést ápolunk a Nurol Makina céggel, és célunk, hogy kapcsolatunkat kiterjesszük más török cégekre is" - mutatott rá Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
Gidrán harcjárművek az érkezésük napján a tatai az MH Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában 2024. november 5-én. Ezen a napon 15 új Gidrán harcjármű és két Leopard 2A7HU harckocsi érkezett Tatára. MTI/Lakatos Péter
A Gidránéhoz hasonló szerepű harcjárművet hadiiparunk is gyárt: az első széria-gyártott Lynx KF41-es magyar színekben – wikipedia
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
Aki kábítószerfüggővé válik, annak az élete csődbe jut, csak a kábítószer megszerzésével tud foglalkozni. A terjesztők ellen, akik abból élnek, hogy elveszik mások életét, jövőjét, a legkíméletlenebbül fel kell lépni - hangsúlyozta Rétváro Bence.
-
Donald Trump 14 nap alatt néhány intézkedéssel máris a feje tetejére állította a világot. "Amerikában vége van a gender-őrületnek, vége van a globalista Soros-szervezetek finanszírozásának, vége van az illegális migrációnak, és vége van az orosz-ukrán háború támogatásának is. Vagyis vége van mindennek, amit a brüsszeli bürokraták az elmúlt években megpróbáltak lenyomni a torkunkon" - írta a kormányfő.
-
Soltész Miklós a megújult Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola átadásán arról beszélt: a katolikus oktatási intézmények akkor tudják elvégezni a munkájukat, ha megkapják ugyanazt a támogatást, amelyet az állami iskolák.