Megfelelő ütemben halad a 2019- ben indult Országfásítási program megvalósítása, az elmúlt években 184 millió fát ültettek az erdőgazdaságok, települések - közölte az agrárminiszter pénteken Leányfalun, ahol egy helyi faültetési akció keretében tartott sajtótájékoztatót.
Nagy István kifejtette, hogy a tárca vezetése stratégiai elemként tekint az ország erdővagyonára és célja, hogy az erdők összterületének jelenlegi 24 százalékos arányát 27 százalékra növelje. Az erdők fontos szerepet töltenek be az élhetőbb környezet kialakításában - fűzte hozzá.
Élénk az érdeklődés a program részeként a települések fásításának folytatására, amelynek keretében eddig 1500 városban, faluban 56 ezer sorfát ültettek el, ehhez 2,5 milliárd forint támogatást nyújtott a minisztérium - hívta fel a figyelmet Nagy István.
A miniszter arról is szólt, hogy az Országfásítási program folytatásaként újabb, összesen 64 milliárd forint összegre pályázhatnak a gazdaságok. A terv szerint a telepítést követő 12 évben az erdőtelepítés miatt kieső mezőgazdasági jövedelem után kompenzáció jár a gazdálkodóknak és a területalapú támogatás is marad. Külön támogatás jár a mezővédő erdősávok, fasorok és a fás legelők kialakítására - u tette hozzá a miniszter.
Nagy István ismertetése szerint a kormány a korábbi költségvetési időszakhoz képest háromszor annyi, 310 milliárd forintot fordít az erdők megőrzésére, minőségének javítására.
Elmondta azt is, hogy az elmúlt években a legtöbb erdőt Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú- Bihar vármegyében gyarapították.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ha ezeket a több tízmilliárd eurós összegeket úgy tudják osztogatni és költögetni, hogy közben az Unióban nem létezik audit, nincs számvevőszék és elszámoltatás, nem csoda, hogy minden „okvetetlenkedés”, ami az átláthatóságot és a transzparenciát szolgálná, az ő szemükben nemtelen támadás a „civil társadalom” ellen!
Ukrajnával szomszédos országként úgy látjuk, ha felveszik Ukrajnát az Európai Unióba, felveszik a háborút is – közölte a miniszterelnök hétfőn az EU parlamenti elnökeinek konferenciáján az Országházban.