Kína hadgyakorlatot kezdett Tajvan körül, amely "szigorú figyelmeztetésként és elrettentésként szolgál a tajvani függetlenséget támogatókkal szemben" - közölte a kínai hadsereg kedden.
"A hangsúly az olyan gyakorlatokon van, mint a harckészültségi őrjáratok a tengeren és a levegőben, az általános irányítás gyakorlása, a tengeri és a szárazföldi célpontok elleni csapásmérés, valamint a blokádellenőrzés bevezetése kulcsfontosságú területeken és útvonalokon" - közölte Si Ji, a keleti hadszíntér parancsnokságának szóvivője.
"A gyakorlatok egyben szigorú figyelmeztetésként szolgálnak a Tajvani-szorosban a békét aláásni próbáló szeparatista erőknek. Ez a nemzeti szuverenitás és a területi integritás megőrzéséhez szükséges intézkedés" - mondta Csu Feng-lien, a tajvani ügyekért felelős pekingi hivatal szóvivője.
"Tajvan függetlensége háborút jelent, és a tajvani függetlenség követelése azt jelenti, hogy a tajvani népet veszélyes helyzetbe sodorják. A szárazföld nem fogja eltűrni, és nem hagy teret a függetlenségre törekvő tevékenységeknek" - hangsúlyozta Csu.
"A szárazföld intézkedései kifejezetten a tajvani függetlenséget hirdető szeparatista tevékenységet célozzák, és nem irányulnak Tajvan lakossága ellen" - tette hozzá.
A tajvani védelmi minisztérium közleményében tudatta: a kínai Santung repülőgép-hordozó egység hétfőn belépett a védelmi területére, erre válaszul katonai repülőgépeket és hajókat küldött ki, és aktiválta szárazföldi rakétarendszereit.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Keresztény Európát akarunk, mert hisszük, csak ennek van jövője - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a fejújított Tihanyi Bencés Apátság és a Szent Kristóf zarándokház átadó ünnepségén pénteken.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.