Az európai bevándorláspolitikát bírálta Donald Trump
2025. április 18. 12:05

Donald Trump amerikai elnök "okos" hozzáállást sürgetett Európában a bevándorláshoz csütörtökön Washingtonban a Georgia Meloni olasz miniszterelnökkel folytatott megbeszélése után tartott sajtóeseményen.

Az elnök kifejtette, hogy a sok probléma közül, amiket Európa megél, számos a bevándorlással hozható összefüggésbe. "Nem vagyok nagy rajongója annak, amit Európa a bevándorlás körül tett" - fogalmazott az elnök, és hozzátette, hogy a bevándorlással követett lépések súlyos károkat okoztak Európa számára. Egyben méltatta olasz tárgyalópartnere kemény álláspontját a kérdésben.

Georgia Meloni az európai bevándorláspolitikát illetően változást említett, és optimizmusát hangoztatta, amit arra alapoz, hogy míg korábban az európai vita az érkező migránsok szétosztásáról szólt, addig ma már főként arról, hogy miként akadályozzák meg az uniós határok illegális átlépését, és miként küldjék vissza az érkezőket.

Az olasz miniszterelnök egyben beszámolt arról, hogy az amerikai elnökkel tartott megbeszélésen szó volt védelmi, gazdasági, űr- és energiaipari kétoldalú együttműködésről, valamint arról is, hogy Olaszország bővíteni akarja cseppfolyósított földgáz-beszerzését. Egyben közölte, hogy olasz vállalatok a következő időszakban mintegy 10 milliárd dollár beruházást terveznek az Egyesült Államokban.

Georgia Meloni a két ország együttműködésének témái közül kiemelte a "woke" ideológia elleni küzdelmet, azon szándékok elleni fellépést, amik a történelmi múltat akarják kitörölni. Céljának nevezte, hogy a Nyugatot ismét naggyá tegyék, és ennek érdekében az Atlanti-óceán két partja között kibontakozott nézetkülönbségek áthidalását sürgette.

Az olasz politikus azt is bejelentette, hogy Donald Trump elfogadta a meghívást Rómába hivatalos látogatásra.

Georgia Meloni felhívta a figyelmet arra, hogy washingtoni látogatásának napja, április 17-e az évfordulója annak az 1492-es szerződésnek, amiben az olasz Kolumbusz Kristóf megbízást kapott a spanyol uralkodópártól arra a hajóútra, amelynek eredménye Amerikai felfedezése lett.

mti
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Kocsis Máté: nem csicskának mentünk se a NATO-ba, se az unióba
    Kocsis Máté hangsúlyozta: ez a kormány nem tegnap lett békehívő, hanem a háború kitörésének pillanatában, 2022. február 24-én hangzott el először, hogy nem az öldöklést kell választani, hanem a békét és nemcsak azért, mert a honfitársaink élnek a határon túl, hanem azért is, mert a magyar gazdaság és az európai gazdaság meg fogja sínyleni a háborút.
  • Brüsszel és a Tisza Párt sunyi kis alkuja
    Takács Péter emlékeztetett arra, hogy Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője örömét fejezte ki, hogy 50 magyarországi kórház felújítását sikerült lassítani, megakadályozni. Megemlítette, hogy az 50 kórházi épületen felül 33 mentőállomás is szerepelt a helyreállítási alap listáján, ám ezek közül van, amit már megvalósítottak nemzeti forrásból.
  • Hazánk meg szeretné erősíteni a civil szervezetek finanszírozásának átláthatóságát
    A tagállamok demokratikus intézményrendszerének az erősítése helyett a demokratikus ellenálló képességet valójában a tagállami demokratikus folyamatokba való külső beavatkozás alátámasztására használják fel - leplezte le a brüsszeli szélsőséget Bóka János.
MTI Hírfelhasználó