Vasárnap több tízezer ember vonult utcára a belga fővárosban, hogy tűzszünetet követeljenek a Gázai övezetben – közölték a szervezők és a helyi rendőrség. A mintegy 60 civil szervezet által szervezett demonstráció a brüsszeli Északi pályaudvarnál kezdődött, ahol beszédek hangzottak el, majd a tömeg a város Déli pályaudvara felé vonult.
A megmozdulás egyik fő szónoka Salah Hamouri francia-palesztin ügyvéd volt, aki felszólalásában elítélte az izraeli katonai műveleteket és a szélsőjobboldali eszmék terjedését Európában. Hamouri hangsúlyozta a nemzetközi összefogás fontosságát a fasizmussal és az elnyomással szemben. A tüntetők fazekak és serpenyők ütögetésével hívták fel a figyelmet a Gázai övezetben zajló humanitárius válságra. Az akció célja az volt, hogy kontrasztot teremtsenek a világ hallgatása és a palesztin civilek szenvedése között. A demonstráció egyúttal a Nakba 77. évfordulójára is megemlékezett – az 1948-as eseményre, amikor a palesztinok százezrei kényszerültek elhagyni otthonaikat Izrael állam megalakulása során. A szervezők szerint az akkor kezdődött elűzetés és erőszak a mai napig folytatódik.
A résztvevők teljes katonai embargót sürgettek Izraellel szemben, valamint felszólították Belgiumot, hogy tartsa be nemzetközi jogi kötelezettségeit, többek között az izraeli telepekkel való kereskedelem tilalmát. A demonstráción több ismert civil szervezet vett részt, köztük a Belga–Palesztin Egyesület (APB), a Belgiumi Progresszív Zsidók Uniója (UPJB), valamint több szakszervezet is.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Az európai versenyképességet erősítő, üzletbarát politikára van szükség az új német szövetségi kormánytól – jelentette ki Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója a 4. Német–Magyar Üzleti Fórumon Budapesten.
A tudományos vívmányok gyakran a jó személyes kapcsolatokon, barátságokon alapulnak. Ilyen értékek létrejöttére nyitott alkalmakat a 200. jubileumát ülő Akadémia.
"Van egy ukránbarát egykori altábornagy, ahogy egyébként a szakzsargon hívja, fennáll a gyanúja annak is, hogy be van ütve az ukránokhoz, tehát hogy ukrán titkosszolgálati kapcsolatai lehetnek, ez az ő esetében külön vizsgálatot érdemelne" - fogalmazott Kocsis Máté.