Bűnügyi nyomozást javasol az Egyesült Államok Nemzeti Hírszerzésének igazgatója a 2016-os választások után a leköszönő Obama-adminisztráció tevékenységéről szóló iratok fényében az úgynevezett "orosz választási beavatkozásról" szóló ügyben - erről Tulsi Gabbard beszélt vasárnap egy interjúban.
A Nemzeti Hírszerzés igazgatója (Director of National Intelligence - DNI) azt követően nyilatkozott a Fox News hírtelevízió vasárnapi politikai magazinjának, hogy pénteken nyilvánosságra hozta az üggyel kapcsolatos vizsgálat dokumentumait, amelyek minősítését korábban feloldotta. Elmondta, hogy az iratokat eljuttatják az igazságügyi minisztériumhoz, valamint a minisztérium felügyelete alatt működő Szövetségi Nyomozó Irodához (FBI).
Tulsi Gabbard állítása szerint a dokumentumok azt mutatják meg, hogy a 2016-os, Donald Trump győzelmével végződött választást követően a még hivatalban lévő demokrata adminisztráció miként próbált hírszerzési bizonyítékokat "fabrikálni" annak érdekében, hogy az azt követő években Donald Trump elnökségét azzal tudják aláásni, hogy a választási győzelmében orosz befolyásolás is szerepet játszott.
Az interjúban Tulsi Gabbard - aki 2013-tól 2021-ig a Demokrata Párt kongresszusi képviselője volt - "hazaáruló összeesküvésnek" nevezte a politikai cselekedeteket, ami szerinte Barack Obama akkori leköszönő elnök kezdeményezésére indult. Hozzátette, hogy abban szerepe volt James Comey-nak, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) akkori igazgatójának, valamint John Brenann-nak, a Központ Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatójának és Susan Rice-nak, az elnök nemzetbiztonsági tanácsadójának.
Arra a kérdésre, hogy bűnvádi eljárás megindítás-e a célja, a hírszerzési igazgató annyit mondott, a felelősség megállapítását szeretné elérni.
A Kongresszus demokrata tagjai közül a dokumentumok megjelenését követően többen vitatták, hogy létezik az ügy. Jim Himes, a képviselőház hírszerzési bizottságának vezető pozíciójú demokrata tagja minden alapot nélkülözőnek nevezte Tulsi Gabbard megállapításait.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Ugyan miért lenne lényegesen nehezebb dolga a magyar bajnokság második helyezettjének egy görög vagy egy izraeli csapat ellen? Ennyire nulla az NB I, hogy még az ezüstérmesnek is be kell rezelnie egy kelet-európai vagy egy ázsiai csapattól?
Számos nyomásgyakorló szervezetet támogatnak a forrásból, hazánkban többek között a Magyar Helsinki Bizottság, a Menedék - Migránsokat Segítő Egyesület és a Szubjektív Értékek Alapítvány is részesült a pénzekből.
Oroszország ukrajnai háborúja ürügyként szolgál arra, hogy az Európai Uniót a vezetése a béke, demokrácia és jólét ígéretéből a háború, a diktatúra és az elszegényedés valóságává alakítsa - leplezte le a brüsszei szélsősőg valódi tervét Kövér László.