Hivatalos a baloldal listája, amelynek befutóhelyeinek többségén Gyurcsány Ferenc pártjának politikusai szerepelnek. A szavazólapon öt jelölt lesz feltüntetve, akiket a kirakatba tesz a DK–Jobbik–Momentum–MSZP–LMP–Párbeszéd-koalíció, közülük azonban ketten már jó előre bejelentették, semmiképp nem fognak beülni a következő parlamentbe.
A baloldal számára sokkoló adatsort szellőztetett meg a 444.hu csütörtök reggel. A portál megfogalmazása szerint kijózanító eredményt hozott a baloldali kampányközpont által rendelt friss közvélemény-kutatás, amely 14 százalékos kormánypárti előnyt mutat. Ez azért is különös, mert az elmúlt két hónapban folyamatosan az ellenzéki összefogás fölényéről számoltak be a baloldalhoz közel álló kutatócégek.
Manipulált hangfelvételek, megfélemlítések, blokkolt döntéshozatal, nyilvános üzengetések, pártdezertőrök és rabosított képviselők – így fest a politikai élet azokon a településeken és azokban a kerületekben, amelyeket 2019 októbere óta az ellenzéki „összefogás” irányít.
A Jobbik elnöke, Jakab Péter már bejelentkezett ellenzéki miniszterelnök-jelöltnek, Gyurcsány Ferenc elmondta, hogy a DK-ban a legalkalmasabb személy erre a posztra a felesége, Dobrev Klára. A főpolgármester Karácsony Gergely még nem döntött, kéreti egy kicsit magát. Hogyan áll az ellenzéki koalíció az elemzőknél?
A szocialisták Tóth Bertalannak, Kunhalmi Ágnesnek, Molnár Zsoltnak, Hiller Istvánnak és Harangozó Tamásnak kérnek befutó helyet egy lehetséges közös listán Gyurcsány Ferencéktől – értesült a Magyar Nemzet. Az MSZP elnökségében „abszurdnak”, „nevetségesnek” nevezték a forgatókönyvet.
Az ellenzéki oldalon az év további hónapjait, a parlamenti ciklus második felének kezdetét az egymással való versengés határozza meg, aminek következtében a pártok további népszerűségvesztéssel számolhatnak majd – mutatott rá elemzésében a XXI. Századi Intézet.
Miközben az MSZP-ben azzal számolnak, hogy a járvány miatt csúszhat az összellenzéki összefogás jövő őszre tervezett kialakítása, a Momentum egyre inkább hajlik két ellenzéki lista állítására, ami a DK vitorlájából foghatja ki a szelet – értesült a Magyar Nemzet.
Molnár Csaba, a DK alelnöke 2012-ben még a legfőbb ügyésztől követelte a Jobbik betiltását, most azonban pártja, akárcsak a többi baloldali politikai szervezet, tovább erősítené a tavaly ősszel már kipróbált összefogást a néppártosodó radikálisokkal.
Csepel után a főváros újabb kerületeiben, valamint Pécsen is meghiúsult az ellenzéki összefogás. A Magyar Nemzet által megkérdezett elemző szerint az ellenzéki alakulatoknak az őszi voksolás nem az önkormányzatiságról szól, hanem pozíciójuk javításáról, illetve a túlélésük biztosításáról.
A baloldali politikus ugyanis 2015. szeptember 29-én egy online újságnak az ügyre utalva a következőket mondta: „Amúgy nem azt mondtam, hogy az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel. Hanem azt, hogy az SZDSZ is tele van korrupciós ügyekkel. Fontos az az is.” Egészen különleges üzenet ez a veterán politikustól.
Csengey mint ikon is fontos volt az MDF-nek, farmeröltönyt viselt, hosszú haja, szakálla volt, a fiatalokat vonzotta ezzel a megjelenéssel.
Jó párost alkottak 1989. március 15-én a televízió előtt Cserhalmi Györggyel: a színész Kiáltványt olvasott fel Csengey beszéde előtt.
Valóban, amikor ő és társai színre léptek, az országban még itt állomásoztak a megszálló szovjet csapatok, és neki magának voltak is személyes tapasztalatai arról, milyen következményei vannak annak, ha valaki ellenáll, vagy megpróbálja lebontani azt az embertelen korszakot, melyet a kommunista Magyarország időszakának nevezünk – fogalmaz Bakos Katalin.
Az energetikai függés problémáját egyidejűleg és úgy kell megoldani, hogy az ne eredményezzen egy másik egyoldalú függést - jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke Pozsonyban a V4-es országok parlamenti elnökeinek találkozóján pénteken.
"Ursula von der Leyen és Manfred Weber megerősítenék az EU határvédelmét. Na, ugye! A magyaroknak nem igazuk van, hanem igazuk lesz!" - fogalmazott Orbán Viktor kormányfő.