A backamadarasi önkormányzat támogatása is kellett az erdélyi magyar eredményhez, egy gyülekezeti ház újjáépítéséhez: magyar közösségek találnak otthont benne a magyar művelődés gazdagításához.
2024. május 5. 22:34
Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke, Batizán Attila szentgericei református lelkipásztor, Kolumbán Vilmos József, az Erdélyi Református Egyházkerület püspökhelyettese, Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának főosztályvezetője és Szőcs Antal, Backamadaras község polgármestere átvágja a nemzeti színű szalagot a magyar és román kormány, valamint a backamadarasi önkormányzat támogatásával újjáépített gyülekezeti ház átadásán a Maros megyei Szentgericén 2024. május 5-én. MTI/Kiss Gábor
A gyülekezeti házak magyar rendezvényeknek adhatnak otthont, ezeken magyar közösségek – a szabadság kis körei – alakulhatnak, erősödhetnek, sokasodhatnak.
A drónnal készített felvételen a magyar és román kormány, valamint a backamadarasi önkormányzat támogatásával újjáépített gyülekezeti ház az átadója napján a Maros megyei Szentgericén 2024. május 5-én. MTI/Kiss Gábor
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
A nyugat-európai politika kártékonyságát mutatja: a 105 éves trianoni katasztrófa ma is rasszizmust hoz felszínre: a rasszizmus legvisszataszítóbb változatát: a hungarofóbiát.
Egy politikai motivációk alapján működő nemzetközi bíróságban egy magára valamit adó demokratikus jogállam, mint amilyen Magyarország, nem vehet részt - jelentette ki a miniszterelnök csütörtökön Budapesten azzal kapcsolatban, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból.