Czárán István, az Országos Örmény Önkormányzat elnöke, Asot Szmbatján, Örményország magyarországi nagykövete, Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára és Azbej Tristan, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára (b-j) az Országos Örmény Önkormányzat budapesti székházának avatásán 2024. szeptember 17-én. MTI/Soós Lajos
A hazájukban és a Magyarországon élő örmények mindig számíthatnak a magyar kormányra - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára kedden Budapesten, az Országos Örmény Önkormányzat székházának átadásán.
Soltész Miklós mellett az eseményen jelen volt Azbej Tristan, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára, Asot Szmbatján, Örményország magyarországi nagykövete, Akopjan Nikogosz, az Országgyűlés örmény nemzetiségi szószólója és Czárán István, az Országos Örmény Önkormányzat elnöke is.
Ünnepi beszédében Soltész Miklós azt mondta, hogy az örmény és a magyar nép történetében számos hasonlóság van; mindkét nemzetet igyekeztek elpusztítani más népek, de az örmények és a magyarok is kiállták a megpróbáltatásokat.
Az államtitkár hozzátette, az örmények a világon az elsők között vették fel a kereszténységet, ugyanakkor a magyarok is már több mint ezer esztendeje élnek a kereszténység értékrendjében. Kiemelte, ez felelősséget is jelent, ami a kisebb közösségekkel szemben is érvényes.
A székház átadása Örményország, az itt élő örmény közösség és a magyar kormány jó kapcsolatának, illetve a nemzeti egyházak és a diplomácia együttműködésének bizonyítéka - jelentette ki az államtitkár.
Soltész Miklós arról is beszélt, hogy a kormány fokozott figyelemmel kíséri a Hegyi-Karabahban élő örmények sorsát. A nekik nyújtott segítség részeként eddig közülük százhúsz gyermek jöhetett Magyarországra nyaralni, az örményországi szociális krízis mérséklésére a kabinet 200 millió forintot különített el, a jövőben pedig további több száz gyermek utazhat hazánkba.
A feladat szervezése az örmény nemzetiségű államtitkár, Azbej Tristan feladata - tette hozzá.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
Soltész Miklós a megújult Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola átadásán arról beszélt: a katolikus oktatási intézmények akkor tudják elvégezni a munkájukat, ha megkapják ugyanazt a támogatást, amelyet az állami iskolák.
-
A NATO-főtitkár azt írta: "jó volt látnia Orbán Viktor kormányfőt" Brüsszelben.
-
Aki nem tiszteli az időseket, az nem jövőt épít, hanem maradandó kárt okoz a társadalomban! Mást sem látni Magyar Pétertől és a Tisza párttól, hogy magyart magyar ellen fordít, egymásnak uszítja a különböző társadalmi rétegeket, azt hazudva, hogy őket szolgálja. Amit Brüsszel támad, azt támadják ők is, főleg, ha az a magyar kormány sikere, nem számít, hogy ez jó-e a magyar társadalomnak vagy sem - adta közre Juhász Hajnalka, a KDNP országgyűlési képviselőjének közösségi oldalán.