Nem tesz különbséget a kormány az oktatási intézmények között
Soltész Miklós a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda bővítésének átadóünnepségén arról beszélt, hogy a magyar kormány ugyanúgy fontosnak tartja az egyházak és a nemzetiségek oktatási-nevelési intézményeit, mint minden más oktatási-nevelési hazai intézményt.
2025. április 2. 16:43

Az államtitkár - portal.kdnp.hu

A kormány nem tesz különbséget a támogatások tekintetében az oktatási intézmények között - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szerdán a Pest vármegyei Taksonyban.

Soltész Miklós a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda bővítésének átadóünnepségén arról beszélt, hogy a magyar kormány ugyanúgy fontosnak tartja az egyházak és a nemzetiségek oktatási-nevelési intézményeit, mint minden más oktatási-nevelési hazai intézményt.

Hozzátette, ha körülnézünk a Kárpát-medencében vagy Nyugat-Európában, látható, hogy kevesebb támogatást kapnak a nemzetiségi és egyházi intézmények, mint az államiak.

"Nálunk teljesen természetes volt, hogy meg kell kapniuk ugyanazt a támogatást, mint a többieknek" - fűzte hozzá az államtitkár.

Soltész Miklós hangsúlyozta, korábban nagyon nehéz helyzetben voltak a nemzetiségek, mivel a nyelvvesztés megfordíthatatlannak tűnt. Ezért szerette volna a kormány, hogy az oktatási-nevelési intézményekben lehetőségük legyen a nyelvük megtartására, illetve a kultúra megőrzésére és továbbadására.
Ismertette: a Taksony Vezér Német Nemzetiségi Általános Iskola az elmúlt években csaknem 165 millió forintos támogatást kapott fejlesztésekre, a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda pedig 57 millió forintos támogatásból újulhatott meg. Korszerűsödött energetikailag és egy csoportszobával bővült.

Mind az iskola, mind pedig az óvoda energetikai fejlesztése tovább folytatódik 10-10 millió forintból - tette hozzá Soltész Miklós.

MTI
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Felújított Szentháromság templom
    Soltész Miklós közlése szerint az építészeti beavatkozás elmaradása azzal fenyegetett, hogy el kell bontani a templomtornyot, vagy újjá kell építeni a templomot, így az egyik legbonyolultabb felújítás volt az épület megmentése.
  • Menczer Tamás: az ukrán tagság és a brüsszeli ukránpártiság a rezsicsökkentésre a legveszélyesebb
    Menczer Tamás a műsorban abszurdnak nevezte, hogy az Európai Unió vezetői nem a közösségért dolgoznak, nem a "klubban" már bent lévő tagok érdekei szerint cselekszenek, hanem egy olyan országot képviselnek, amely nem része a közösségnek.
  • Koncz Zsófia: a gyermeket nevelő családok költségvetése lesz a 2026-os
    Koncz Zsófia emlékeztetett arra, hogy a kormány által 2010-ben elindított "családbarát fordulat" részeként korábban visszavezették a - baloldali kormányok által csaknem teljesen megszüntetett - családi adókedvezmény intézményét, bevezették a gyed extrát, otthonteremtési támogatásokat indítottak, bölcsődéket, óvodákat építettek, ingyenes vagy jelképes összegű táborokat, ingyenes tankönyveket biztosítottak az szja-mentesség bevezetése mellett.
MTI Hírfelhasználó