Elismerésre méltó innovációs teljesítmények születtek az elmúlt évben is. Rekord részvétel mellett lezárult a 2023. évi 32. Magyar Innovációs Nagydíj pályázat.
A Magyar Innovációs Nagydíj pályázati felhívására összesen 56 kiemelkedő innovációs teljesítményt bemutató pályázatot nyújtottak be különböző magyarországi cégek.
A pályázatra a gazdaság majdnem minden ágazatából − egészségügy, környezetvédelem és agrár területről − érkeztek, kreatív és kiemelkedő eredményt bemutató pályamunkák, továbbá 11 ígéretes startup pályázatot is regisztrálhattunk.
A bírálóbizottság, a kutatási és fejlesztési eredmények alkalmazása révén, elsősorban a gazdasági mutatók − 2023-ban elért többleteredmény vagy többlet árbevétel −, valamint az egyéb műszaki, gazdasági előnyök, valamint a környezettudatosság alapján választja ki a 2023. évben legnagyobb jelentőségű és már az üzleti életben is sikeres innovációkat.
A 2023. évi Magyar Innovációs Nagydíj bírálóbizottsága elismert tudósokból, gazdasági szakemberekből áll, elnöke Csák János, kultúráért és innovációért felelős miniszter.
Az évente egyszer kiadásra kerülő Magyar Innovációs Nagydíj az elmúlt időszakban a gazdasági élet egyik legjelentősebb elismerésévé vált.
Az ünnepélyes díjátadásra 2024 márciusában kerül sor a hagyományoknak megfelelően az Országház Felsőházi Termében. A díjazottak jogosulttá válnak a Magyar Innovációs Szövetség tulajdonában lévő itt bemutatott regisztrált Innovációs Díj embléma használatára is.
A Magyar Innovációs Díjakat elnyert vállaltok marketing kampányaikban, üzleti levelezéseikben, szakmai kiadványaikban, valamint a honlapjukon feltűntethetik az elnyert díj hivatalos emblémáját.
A 32. Magyar Innovációs Nagydíj a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, valamint az Agrárminisztérium, az Energiaügyi Minisztérium, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala támogatásával valósul meg.
További információ: Garay Tóth János, kommunikációs igazgató, tel.: 30/900-4850,
e-mail: innovacio@innovacio.hu
A Gondolához eljuttatott tájékoztatót Dr. Pakucs János, szervezőbizottsági elnök jegyezte.
Az erősödő radikális zöld mozgalmak a nyugati világban is veszélyeztették a gazdasági növekedést, hiszen – Kenneth Ewart Boulding amerikai közgazdász szerint – „Ha valaki azt képzeli, hogy egy véges világban végtelenül lehet növekedni, az vagy bolond, vagy közgazdász.”
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
A magyarok többsége párkapcsolatban képzeli el az életét és tízből heten a házasságot tartják a legideálisabb életformának. A Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) januári reprezentatív felmérése szerint a magyarok alapvetően házasságpártiak. A fiatalok körében az átlagnál is kedvezőbb a házasság megítélése.
Sajnos ki kell ábrándítsuk azokat, akik legyintenek, hogy csak egy kattintásvadász címről van szó. Egy japán férfi valóban rengeteg pénzt költött arra, hogy kutyává válhasson, most pedig Tocotoco Állatkert néven indította el vállalkozását, ahol bárki négylábú házi kedvencé válhat.
Az ezredes megemlíti, hogy az amerikaiaktól kapott fegyverek jelentős része, akár a fele is, az ukrán katonaság által eladásra kerül, és ezek a fegyverek a mexikói drogkartelleknél kötnek ki. Bár Zelenszkij ukrán elnök tagadja ezeket az állításokat, a valóság az Davis szerint, hogy a fegyverek illegális kereskedelme egy nyílt titok, de a média nem foglalkozik vele.