Az ENSZ líbiai missziója egy elrabolt politikai aktivista szabadon engedését követeli
2024. július 10. 16:17
Az ENSZ líbiai missziója (UNSMIL) szerdán felszólította a líbiai hatóságokat, hogy engedjék szabadon al-Moataszim al-Aribi politikai aktivistát és vessenek véget az önkényes őrizetbe vételeknek.
A 29 éves Aribit hétfőn Miszrátában ismeretlen, civil ruhás fegyveresek elrabolták barátjával, Mohamed Stevivel együtt – írták a misszió közleményében. Az UNSMIL szerint Stevit megverték, de szabadon engedték, míg Aribi hollétéről semmit sem tudni.
A misszió felszólította Miszráta hatóságait, hogy sürgősen vizsgálják ki Aribi elrablását, hozzák nyilvánosságra tartózkodási helyét, szavatolják biztonságos és azonnali szabadon bocsátását.
Miszráta a fővárostól, Tripolitól mintegy kétszáz kilométerre keletre fekvő kikötőváros.
„Líbiában továbbra is vannak önkényes őrizetbe vételek, erőszakos eltűnések, bántalmazás, kínzás és következmények nélküli halálesetek őrizetben” – számolt be a misszió.
Líbiában az Arab Tavasz során 2011-ben kirobbant felkelés és Moammer Kadhafi diktátor meggyilkolása óta gyakorlatilag megszűnt a biztonság és a stabilitás, az ország de facto kettészakadt.
Az UNSMIL jelenleg legalább 60 olyan emberről tud, akiket az országban valós vagy vélt politikai nézeteik miatt fogva tartanak – derült ki a misszió közleményéből.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Simicskó István véleménye szerint a magyar határkerítésnek fizikai és szimbolikus jelentősége, üzenete is van, s ez a határkerítés nemcsak Magyarországot, de az egész keresztény, európai kultúrát is védelmezi.
Az így megformált „kard és kereszt” a művész megfogalmazásában egyben szimbóluma is a nagy király személyének és királyságalapító munkájának - elemez a művészettörténész.
Orbán Viktor elmondta: egymástól függetlenül különböző szakértői csoportok - nemcsak Magyarországon, hanem azon kívül is - az elrejtett, az Európai Bizottság egyedi döntéseinek körébe utalt tételeket is azonosították, összeadták.