Öt konzul segít a bosnyák-magyar mérkőzés helyszínén
2024. október 14. 11:02
Öt magyar konzul is szolgálatot teljesít a hétfői zenicai Magyarország-Bosznia-Hercegovina labdarúgó-mérkőzéshez kapcsolódóan, akik szükség esetén segítséget nyújthatnak a szurkolóknak – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a meccs reggelén Budapesten. A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be mielőtt útnak indult volna Luxembourgba, hogy a Bilino Polje Stadionba összesen 550 darab vendégjegy kelt el, és ahogy lenni szokott ilyenkor, a magyar konzulok ott lesznek, hogy segítsenek a kiérkező szurkolóknak több helyszínen.

„A szurkolók döntő többségükben közúton, alapvetően autóval, néhányan talán busszal érkeznek majd a mérkőzésre. Három határátkelőhely használata lehetséges Horvátország és Bosznia-Hercegovina között: egy Svilajinál, egy Bosnyákbródinál, egy pedig Ógradiskánál. Mind a három átkelőnél egy-egy magyar konzul várja majd a szurkolókat, és ha szükséges lesz, segít a határátlépés folyamatosságának biztosításában” – közölte.

MTI
Címkék:
  • Orbán Balázs: Újraosztás zajlik a világban
    A világban jelenleg nagy változások vannak folyamatban, "újraosztás zajlik", aminek több látható jele is van. Ide tartozik például, hogy másfélszer annyit költ a világ fegyverkezésre, mint húsz évvel ezelőtt, továbbá, hogy egyre több a háborús konfliktus, tíz év alatt ötszörösére nőtt a kereskedelmi korlátozások száma, a globális migrációs folyamatoknak pedig már csaknem 300 millió ember része - sorolta Orbán Balázs.
  • Győztünk!
    A rivális Triha ötödik találatával zárkózott fel ismét egy gólra, majd egy rossz átadást lefülelve ismét ő tört kapura, és ki is használta a ziccert (9-9). Bő egy perccel a vége előtt fórt kapott a magyar válogatott, Rybanska használta ki a lehetőséget, eldöntve ezzel a meccset.
  • Vizet a tájba – A Tökös-csatorna is tartalékolja a vízkészletet
    Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a környékbeli gazdák és önkormányzatok nevében mondott köszönetet a kormányzati és szakmai erőfeszítésekért, amelyek lehetővé tették a „Vizet a tájba” program megvalósítását. Mint fogalmazott, az elmúlt évtizedek feszült várakozása után végre megszületett az a szakmai és költségvetési döntés, amelynek köszönhetően „újra élhet” a Homokhátság.
MTI Hírfelhasználó