Nincs előkészületben Vlagyimir Putyin orosz államfő és Donald Trump találkozójának megszervezése, ám nem zárható ki, hogy a két vezető még a megválasztott amerikai elnök beiktatása előtt kapcsolatba lép egymással - közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője csütörtökön újságíróknak.
"Hiszen azt mondta (Trump), hogy a beiktatása előtt fel fogja hívni Putyint. Ezek az ő szavai, itt egyelőre nincs más mondanivalónk" - mondta Peszkov.
Arra a kérdésre, hogy vajon Putyin és Trump a januári washingtoni elnöki beiktatás előtt beszélhet-e telefonon egymással, a szóvivő azt mondta, hogy ez "nem kizárt". Közölte: egyelőre nem ismeretes, hogy Oroszország képviselteti-e magát a beiktatási ceremónián.
Peszkov nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy Oroszország képviselői felvették-e a kapcsolatot Trump stábjával.
"Nem, és miért is kellene kapcsolatban lépnünk?" - fogalmazott.
Hozzátette, hogy a két ország vezetőinek minden találkozóját jól elő kell készíteni, és hogy ezek mögött rengeteg szakértői munka áll.
"Egyelőre nem folyik semmi ilyen jellegű munka. Túl korai is lenne még" - mondta a Kreml szóvivője, aki a távozó Joe Biden elnökkel való kapcsolatfelvételt kizárta. Lehetségesnek nevezte ugyanakkor, hogy Putyin csütörtök este Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub plenáris tanácskozásán beszélni fog az amerikai elnökválasztásról.
Peszkov az RTVI globális, orosz nyelvű, többplatformos médiavállalat riporterének nyilatkozva hiteltelenek minősítette azt a sajtóértesülést, amely szerint Putyin ismerősökön keresztül gratulált volna Trumpnak.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter Asztanában a sajtónak kijelentette, hogy Oroszország új washingtoni nagykövetének kinevezése ügyében az oroszországi eljárások hamarosan lezárulnak. Az új misszióvezető nevét nem közölte.
Anatolij Antonov nagykövet, hétéves megbízatás után, október 6-án tért vissza Moszkvába az Egyesült Államokból.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
Orbán Viktor arról beszélt: a magyar rendszerváltás utáni időszakot az a gondolat uralta, hogy nemcsak azért érdemes nyugatra tekintenünk, mert ott jobban élnek, hanem azért is, mert egy olyan önkorrekciós politikai-gazdasági rendszert fedeztek fel valamikor a XVII. századtól kezdődően, amely hosszú távon garantálja stratégiai biztonságunkat.
-
Sorra sértik meg a jogállamisági követelményeket az EU vezető testületei. Ennek ellenére görcsösen a magyar jogállamiságot vizsgálná a hungarofób – tehát rasszista – LIBE-kupaktanács.
-
A magyarság az egész világon jelen van. "A mi feladatunk, hogy a kihívásokból lehetőséget kovácsoljunk, ezért lehetőségként tekintünk arra, hogy világnemzetté vált a magyarság" - mutatott rá Semjén Zsolt.