Egy 1500 négyzetméteres bemutatóterem megnyitásával átadták a Magnus Aircraft Zrt. (Magnus) a repülőgép-összeszerelő és szénszálas kompozit anyagokat gyártó bázisának első elemét a kínai Vuhsziban - közölte a saját fejlesztésű kisrepülőgépek gyártásával foglalkozó pécsi társaság kedden az MTI-vel.
airportal.hu
A Magnus közleménye szerint a most megnyílt bemutatóterem célja, hogy a vállalat "világszerte elismert, innovatív sportrepülőgépeit" közvetlenül elérhetővé tegye az ázsiai piacon az érdeklődők számára.
A vállalat a 175 millió eurós összbefektetés keretében a bemutató terem mellett már építi a területen az első nemzetközi gyárát is, amely a pécsi egység tapasztalataira és technológiai alapjaira épül 8000 négyzetméteren. A tervek szerint a kínai-magyar vegyesvállalat, a Jiangsu Magnus Aircraft Manufacturing 300 embernek biztosít majd munkalehetőséget, és jelentős kapacitással segíti a Magnus bővülését az ázsiai piacokon - közölték.
A társaság szerint a bemutatóterem és az új gyár fontos lépés a vállalat számára, új perspektívákat nyit a nemzetközi növekedésben, továbbá a cég reményei szerint hozzájárul a Kína és Magyarország közötti gazdasági és technológiai kapcsolatok erősödéséhez is.
A vállalat korábbi közlése szerint a Sanghaj közelében lévő Vuhszi Kína egyik leggyorsabban fejlődő gazdasági központja, lakossága megközelíti a 7,5 milliót, a GDP pedig meghaladja az 1,55 ezer milliárd jüant - mintegy 217 milliárd dollárt.
Vuhsziban a Magnus tájékoztatása szerint egy kompozit, egy repülőgép összeszerelő, egy karbantartó üzemegység, valamint az Óbudai Egyetem közreműködésével egy fejlesztési központ épül.
A társaság korábban arról is beszámolt, hogy a kínai beruházásokkal tíz éven belül több ezer két- és legalább négyszáz négyüléses kisrepülőgépet állítanának elő főként a kínai, az iráni és az afrikai piacra.
A 2014-ben alapított Magnus Aircraft Zrt. 2023-ban 161 millió forintos nettó árbevételt ért el 1,617 milliárd forintos veszteség mellett. Júniusban azt közölték az MTI-vel, hogy a társaság idén három-, jövőre hatmilliárd forintos árbevételre számít.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
A tudományos vívmányok gyakran a jó személyes kapcsolatokon, barátságokon alapulnak. Ilyen értékek létrejöttére nyitott alkalmakat a 200. jubileumát ülő Akadémia.
"Van egy ukránbarát egykori altábornagy, ahogy egyébként a szakzsargon hívja, fennáll a gyanúja annak is, hogy be van ütve az ukránokhoz, tehát hogy ukrán titkosszolgálati kapcsolatai lehetnek, ez az ő esetében külön vizsgálatot érdemelne" - fogalmazott Kocsis Máté.
A borünnep ökológiai lábnyomának csökkentése érdekében 2022 óta kizárólag üvegpohárban lehet kínálni a borokat. A fesztivál emblémájával ellátott nagyobb pohár a rendezvény után az otthoni pohárgyűjtemény díszévé válhat. A kisebb űrtartalmú, Szeged címeres poharat pedig akár vissza is lehet váltani a nap végén. A választék idén kiegészül egy százdarabos limitált szériával is.