A kormánypártok magabiztosan vezetnek a pártok versenyében, míg Magyar Péter elutasítottsága jelentősen nőtt az elmúlt egy hónapban a Századvég decemberi kutatásai szerint - tudatta a kutatóintézet pénteken az MTI-vel.
A felmérés alapján a politikai szempontból aktív - választási részvételüket biztosra vagy valószínűre ígérő - magyar lakosság körében 40 százalékon áll a Fidesz-KDNP pártszövetség, amelyet a Tisztelet és Szabadság Párt (Tisza) követ 31 százalékkal. A pártok rangsorában harmadik helyen a Magyar Kétfarkú Kutyapárt (MKKP) áll 7 százalékkal, a Mi Hazánk Mozgalom támogatottsága 6 százalék. Ebben a közegben a Demokratikus Koalíció, a Momentum és az MSZP nem éri el az 5 százalékos bejutási küszöböt, míg a bizonytalanok hányada 7 százalék.
A biztos pártválasztók preferenciái szerint egy most vasárnap esedékes országgyűlési választáson a Fidesz-KDNP a szavazatok 42, a Tisza 34 százalékára számíthatna. Az MKKP-ra és a Mi Hazánkra a politikailag aktív, pártot választó népesség 7-7 százaléka, a Demokratikus Koalícióra 5 százalék voksolna. A Momentum és az MSZP támogatottsága ezen a bázison 3, illetve 1 százalék.
A felmérés - a Tisza Párt elnökéhez kapcsolódó, az elmúlt hetekben történt több vitatható és jelentős sajtóvisszhangot kiváltó politikai akció és botrány miatt - kitért Magyar Péter személyének megítélésére is. A közlemény ezen események között említette, hogy a politikus agresszíven lépett fel egy gyermekotthon dolgozóival szemben, egy vita hevében arrébb lökte a kormánypárti Menczer Tamást, továbbá - a közelmúltban nyilvánosságra került hangfelvételek tanúsága szerint - többek között saját támogatóit, európai parlamenti képviselőit, illetve a sajtó munkatársait becsmérelte.
A kutatási adatok szerint e botrányok érezhetően ártottak Magyar Péter megítélésének. A Tisza Párt elnökének - a kedvező és kedvezőtlen vélemények különbségeként meghatározott - kedveltségi indexe a teljes vizsgált időszakban, szeptembertől decemberig - a negatív tartományban mozgott, vagyis a politikusról kedvezőtlenül vélekedők hányada meghaladta a pozitív véleményt formálók arányát.
Ezen felül novemberben a megkérdezettek 42 százaléka pozitívan, 54 százaléka negatívan nyilatkozott Magyar Péter személyéről - kedveltségi index: mínusz 12 százalék -, míg decemberben a politikusról kedvező véleményt alkotók tábora 39 százalékra csökkent, a kedvezőtlenül vélekedőké pedig 57 százalékra nőtt - kedveltségi index: mínusz 18 százalék. A közelmúlt eseményei számottevő, 6 százalékpontos csökkenéshez vezettek a Tisza Párt vezetőjének kedveltségi indexében - áll a közleményben.
-
Bakondi György emlékeztetett: Szíriában megbukott az iráni és oroszországi támogatású rezsim, és nagyon vegyes összetételű, iszlám kötődésű, ezen belül elsősorban szunnita irányultságú csoportok kerültek hatalomra, akik között már meg is kezdődtek bizonyos leszámolások, így a kurdok elleni fellépés.
-
„A Nyugat stratégiai számítása az ukrajnai válságban nagyon világos: elhúzódó kimerítő harcot akar ránk kényszeríteni, hogy az orosz társadalmat kettészakítsa, és megteremtse a színes forradalom feltételeit. Harcolni fognak, ahogy ők mondják, az utolsó ukránig" – fogalmazott Nariskin.
-
Idegen érdekeket szolgált az, aki hazánk ellen szóló álhíreket terjesztett, így veszélybe sodort Szíriában dolgozó magyar diplomatákat, illetve idehaza is terroveszélyt szított: a bűnözőt le kell leplezni.
-
Az nem gyerekség, ami Szíriában történik, és annak hatása Európára, az nem egy jópofaság, amivel viccelődni lehet, meg álhíreket lehet róla mondani, ez vérre megy" - fogalmazott a miniszterelnök.
-
...éllovas volt Balassi Bálint Bocsásd meg, Úristen…kezdősorral írt gyónóversével. De Kölcsey, Babits és még seregnyien alkottak efféle fajtájú, minőségű költeményeket napjainkig is. Bár egyre kevesebben. Ebben közrejátszott azért a kommunizmus több évtizedes pokoljárása is – bolyong a költészet világában Döbrentei Kornél.