Az Európai Unió és a tagállamok eddig nem kevesebb mint 134 milliárd euróval támogatták a háborút, ez háromszor akkora összeg, mint amennyi regionális fejlesztési forrást a mostani időszakban kifizettek, és akkora, mint a teljes hétéves uniós költségvetés tíz százaléka - mondta Dömötör Csaba Fidesz-KDNP-s képviselő az Európai Parlamentben (EP).
A Facebook-oldalán kedden közzétett felszólalásában kiemelte: "ami a háborúval kapcsolatos alapvetéseket illeti, elítéljük Oroszország katonai agresszióját, Ukrajnának joga van megvédeni területi épségét, a bajba jutottaknak pedig segítő kezet kell nyújtani". Hozzátette: ezért is tanul több ezer, Ukrajnából menekült gyermek Magyarországon.
"De beszélnünk kell a gazdasági vonatkozásokról is, mert ebben a házban gyakran úgy tesznek hitet a háborús politika folytatása mellett, hogy sohasem beszélnek ennek gazdasági terheiről"
- jelentette ki. Jelezte: az Európai Tanács összesítése szerint az EU és a tagállamok "eddig nem kevesebb mint 134 milliárd euróval támogatták a háborút".
"Ez háromszor akkora összeg, mint amennyi regionális fejlesztési forrást a mostani időszakban kifizettek. Akkora összeg ment már a háborúra, mint a teljes hétéves uniós költségvetés tíz százaléka. Brutális" - fűzte hozzá.
Dömötör Csaba úgy folytatta: "ennél csak a jövőbeni kilátások sokkolóbbak".
"Tudjuk, hogy az Egyesült Államok visszavesz a háborús kiadásokból, de a néppárti-baloldali koalíció itt, ebben a házban feltétel nélkül menne tovább az eddigi úton, azaz épp ennyit, vagy még többet költene háborús célokra" - mondta.
Hozzátette: "mindezt úgy, hogy az európai gazdaság stagnál, így több pénz biztosan nem lesz, de akkor mondják el legyenek szívesek, hogy honnan kellene elvenni ezeket az összegeket, a kohéziós alapokból, az Erasmusból vagy éppen a gazdáktól".
"Jól tudjuk, hogy ez utóbbira vannak már tervek. Azt, hogy mit gondolnak erről a Biden-adminisztráció által pénzzel kitömött médiumok, azt láthattuk a címlapokon. Itt az ideje, hogy azokat is megkérdezzék, akik állják a számlát, az európai embereket. Sok mindent mondanak és sok mindent kérnek majd, de egyvalamit biztosan: ne velük fizettessék meg a háború árát" - fogalmazott felszólalásában Dömötör Csaba.
Az erősödő radikális zöld mozgalmak a nyugati világban is veszélyeztették a gazdasági növekedést, hiszen – Kenneth Ewart Boulding amerikai közgazdász szerint – „Ha valaki azt képzeli, hogy egy véges világban végtelenül lehet növekedni, az vagy bolond, vagy közgazdász.”
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
A magyarok többsége párkapcsolatban képzeli el az életét és tízből heten a házasságot tartják a legideálisabb életformának. A Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) januári reprezentatív felmérése szerint a magyarok alapvetően házasságpártiak. A fiatalok körében az átlagnál is kedvezőbb a házasság megítélése.
Sajnos ki kell ábrándítsuk azokat, akik legyintenek, hogy csak egy kattintásvadász címről van szó. Egy japán férfi valóban rengeteg pénzt költött arra, hogy kutyává válhasson, most pedig Tocotoco Állatkert néven indította el vállalkozását, ahol bárki négylábú házi kedvencé válhat.
Az ezredes megemlíti, hogy az amerikaiaktól kapott fegyverek jelentős része, akár a fele is, az ukrán katonaság által eladásra kerül, és ezek a fegyverek a mexikói drogkartelleknél kötnek ki. Bár Zelenszkij ukrán elnök tagadja ezeket az állításokat, a valóság az Davis szerint, hogy a fegyverek illegális kereskedelme egy nyílt titok, de a média nem foglalkozik vele.