Feljelentés-kiegészítést rendelt el Ruszin-Szendi Romulusz botrányával összefüggésben az ügyészség – tudta meg a Magyar Nemzet. A volt vezérkari főnököt luxusvilla ügye miatt hűtlen kezelés gyanújával jelentették fel.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmény miatt feljelentés-kiegészítést rendelt el Ruszin-Szendi Romulusz egykoron használt luxusvillájával összefüggésben – ezt a következtetést lehet levonni az ügyszég lapunknak adott válaszából.
A feljelentés kiegészítés leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a hatóság további adatokat gyűjt ahhoz, hogy eldöntse, elrendeli-e a nyomozást, vagy elutasítja a feljelentést. Minderre összesen harminc napja van.
Tényi István és a Mi Hazánk Mozgalom azután fordult a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészséghez és tett feljelentést többek között hűtlen kezelés gyanújával, hogy a sajtóban több cikk is megjelent a volt vezérkari főnök luxusvillájával kapcsolatban. Ismert, az összesen 928 millió forintért épült, Dunakeszin létesített ingatlant 244 millió forintnál is többért vásárolták meg, majd több mint félmilliárd forint értékben végeztek rajta felújításokat.
Ruszin-Szendi Romulusz, a leváltott vezérkari főnök, miután a luxusvilla híre nyilvánosságra került, azzal magyarázkodott, hogy nem ő rendelte meg a luxusingatlant, „csak úgy kapta”. Egykori kollégái azonban másképp emlékeznek. A Ripostnak úgy fogalmaztak:
a vezérkari főnök által konkrétan kimondott vagy „sugalmazott luxusigények”, az alárendelteknek megfogalmazott „visszautasíthatatlan kérések” miatt kellett elkölteni a 235 milliós villára még több mint 684 millió forintot. A luxusigényekről összesített pénzügyi lista 635 tételt tartalmaz.
„Visszautasíthatatlan kérés” volt például a portál szerint a ház szinte vadonatúj tetőszerkezetének azonnali visszabontása, hogy oda pezsgőfürdővel, lávaköves finn szaunával és a legkorszerűbb grill lehetőségekkel ellátott penthouse terasz kerülhessen. Csak ez a tétel önmagában 82 millió forintba került.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Freund Tamás, az MTA elnöke elmondta: a 200 éve alapított MTA a felmérések szerint ma is a legnagyobb közbizalommal övezett intézmény Magyarországon, amely közalapozásból született és a közösségért van.
Az írásbeli vizsgákat május 5. és 23. között rendezik. A mai – hétfői – napon magyar nyelv és irodalomból középszinten 77 972, emelt szinten 2278 tanuló ad számot tudásáról.
Felavatták a Határtalan történet című térplasztikát és koszorút helyeztek el Széchenyi István szobránál a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) alapításának 200. évfordulója alkalmából Budapesten.