Az Egyesült Államok több államában tartottak tüntetést Elon Musk kormányzati szerepvállalása ellen a vállalkozó tulajdonában lévő Tesla autómárka kereskedéseinél szombaton, egy előre meghirdetett összehangolt akció keretében.
Az aktivisták egyebek között New Jersey, Massachusetts, Connecticut, Maryland, New York, California állam több helyszínén, valamint a nagyvárosok közül Seattle-ben, Chicagóban, és a fővárosban, Washingtonban jelentek meg táblákkal az autószalonok előtt, néhol több százan, másutt néhány tucatnyian.
Az összehangolt tiltakozás szervezői a Tesla Rajtaütés Napjaként (Tesla’s Takdown Day) hirdették meg az akciót, és szándékuk szerint nemzetközivé akarták tenni.
A tüntetők Elon Musk kormányzati szerepvállalásának lezárását követelték, és az elektromosautó-márka elleni bojkottra szólítottak fel. A sajtójelentések szerint a tiltakozások ezúttal többnyire békések voltak.
Az elmúlt hetekben az Egyesült Államok több mint 10 államában zajlottak esetenként erőszakos akciók, jórészt Tesla kereskedéseknél. Egy helyen Tesla töltőállomást gyújtottak fel, és több olyan esetet is rögzítettek a járművek beépített kamerái, amikor a parkoló gépkocsit rongálták meg magánszemélyek. Las Vegas-ban egy Tesla kereskedésnél a tiltakozók lőfegyverből nyitottak tüzet, és gyújtóbombát dobtak egy kereskedésre, több autót teljesen megsemmisítve.
Több helyen sikerült őrizetbe venni gyanúsítottakat, akik ellen Donald Trump elnök és Pam Bondi igazságügyi miniszter, aki egyben szövetségi főügyész is, a legszigorúbb felelősségre vonást helyezte kilátásba.
A miniszter előzőleg belföldi terrorcselekménynek minősítette a Tesla elleni erőszakhullámot.
Elon Musk elnöki tanácsadói szerepben dolgozik Donald Trump adminisztrációjában, és vezetője a kormányzati hatékonyság javításán dolgozó szakértői csoportnak (Department of Government Efficiency - DOGE).
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Keresztény Európát akarunk, mert hisszük, csak ennek van jövője - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a fejújított Tihanyi Bencés Apátság és a Szent Kristóf zarándokház átadó ünnepségén pénteken.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.