Mi a szakmánk, a vizuális kultúra terén és eszközeivel próbálunk minél inkább eleget tenni az emlékezés, az ébresztés, a felrázás, a felvilágosítás, a tudatosítás, a tanítás s a többi feladatának. Szeretnénk elérni, hogy hazánkban, a Kárpát-medencében valahol mindig „üzemeljen” legalább egy Trianon Missziós Vándorkiállítás – fogalmaz Rainer Péter.
A XX. században "sziklafal és szakadék közé szorított" magyarság a saját tapasztalatait tudja felajánlani a XXI. században szakadék szélére szorított Európának - mondta Kövér László vasárnap a Pest megyei Piliscsabán.
A nemzeti összetartozás napja alkalmából a Nógrád megyei Legénden a legitim Vitézi Rend ünnepi megemlékezést tartott június 4-én. Az ünnepség a helyi Nagyboldogasszony-templomban kezdődött, ahol a szentmisét főtisztelendő Szerencsés Zsolt atya, a Jeruzsálemi Szent Sír Lovagrend koadjutor nagyperjele, kanonok celebrálta.
„Nem tudtunk mit kezdeni június 4-ével. Nagyon örülünk neki, hogy a magyar országgyűlés 2010-ben ezt a gyásznapot, ezt a tragédiát megpróbálta feloldalni úgy, hogy a nemzeti összetartozás napjává minősítette” – fogalmazott lapunknak adott nyilatkozatában Bárdos Gyula felvidéki magyar politikus. A Magyar Közösség Pártjának (MKP) volt parlamenti képviselőjét és frakcióvezetőjét, a Csemadok országos elnökét a népszámlálás eredményeiről és tanulságairól is faggattuk.
A versailles-i Nagy-Trianon-palota minden magyar számára a magyar történelem talán legnagyobb tragédiája és az örök fájdalom jelképe – 1920. június 4-e.
Száz éve, 1921. december 14. és 16. között Sopron és környékének lakossága népszavazáson döntötte el, hogy 257 négyzetkilométernyi terület Magyarországhoz vagy Ausztriához tartozzon-e. Ez volt a trianoni békeszerződés egyetlen komolyabb területi revíziója, amelyet a nagyhatalmak elfogadtak.
Hazánk jelenlegi, nyugati határvidékét, mely magában foglalja a hatvanezer fős Sopront, jóval szűkebbre szabta volna Ausztria, az antant hatalmak támogatásával igényt tartva „a hűség városára”.
Országunk függetlenségének lényege, hogy megőrizzük hitünket, magyarságunkat, továbbá szeretettel és alázattal dolgozzunk közösségeinkért - hangoztatta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára vasárnap Pécsen.
Világméretű repülési rekorddal hívták fel a figyelmet a világméretű igazságtalanságra: pontosan 90 esztendeje, 1931. július 16-án landolt Felcsút határában a Kanadában felszállt Justice for Hungary repülőgép Endresz György pilótával és Magyar Sándor navigátorral a fedélzetén.
A baloldali politikus ugyanis 2015. szeptember 29-én egy online újságnak az ügyre utalva a következőket mondta: „Amúgy nem azt mondtam, hogy az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel. Hanem azt, hogy az SZDSZ is tele van korrupciós ügyekkel. Fontos az az is.” Egészen különleges üzenet ez a veterán politikustól.
Csengey mint ikon is fontos volt az MDF-nek, farmeröltönyt viselt, hosszú haja, szakálla volt, a fiatalokat vonzotta ezzel a megjelenéssel.
Jó párost alkottak 1989. március 15-én a televízió előtt Cserhalmi Györggyel: a színész Kiáltványt olvasott fel Csengey beszéde előtt.
A Kárpátaljai Református Egyház egyházkerületi ünnepi közgyűlésén Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter úgy fogalmazott, hogy "hosszú történelmünk megmutatta, hogy a keresztyén hit mélysége ezekben az időkben a megmaradás kulcsa".
A „jogvédő" NGÓ-knak az ukrajnai háborúval kapcsolatban tanúsított szemforgató hozzáállása leleplezte őket abban, hogy minimális érzékenységet sem tanúsítanak a valóban életveszélyben lévő kárpátaljai nemzettársaink iránt, hanem kizárólag a megrendelői igények szolgai végrehajtásában merül ki ténykedésük – fogalmaz Hetzmann Róbert.
Barcsay Jenő, a mester életműve egyedülálló egyetemes értékeivel teszi gazdagabbá az erdélyi magyar képzőművészetet, s a teljes magyar képzőművészetet – fogalmaz Feledy Balázs.