Újabban egy kifejezetten rossz, mindent jobban tudó nyelvezet alakul ki az uniós intézményekben, pedig az országok nem azért léptek be az unióba, hogy az EU-biztosok folyton demokratikus cenzúrát gyakoroljanak felettük - mondta Peter Gauweiler, a Keresztényszociális Unió (CSU) volt alelnöke a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorának adott interjújában.
Nyílt levélben foglalta össze tapasztalatait, egyúttal vont lehangoló mérleget Angela Merkel Németországáról Florian Stumfall, a német Keresztényszociális Unió (CSU) egyik legrégebb óta hivatalban lévő politikusa. Az egykori európai parlamenti képviselő és lapszerkesztő 52 év párttagság után nyugdíjba vonul. Ebből az alkalomból írta meg gondolatait Markus Södernek, a CSU bajorországi elnökének.
Határozottan, ha szükséges, erővel is fel kell lépni a párhuzamos társadalmak és a szélsőséges iszlám ellen, de nem a muszlimok ellen, ami nagyon fontos.
Vannak mondatok a történelemben, amelyek az időből kiszakadva és felemelkedve örök életet élnek. Az ókori Rómától az angol és a francia történelmen át egészen a mai históriáig tudunk ezekről. Nekünk is van ilyen.
Egy kormánynak és az államnak az a feladata, hogy megóvja a lakosságot és a nemzetet a megrázkódtatásoktól és a válságoktól - fejtette ki az Országgyűlés elnöke a Rákóczi Szabadegyetemen tartott előadásában pénteken Sátoraljaújhelyen.
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az elhangzottakra reagálva azt mondta, hogy az év elején az óvónők, pedagógusok és a kulturális dolgozók bére tíz, a bölcsődei dolgozóké húsz, az orvosoké 38,5, az ápolóké pedig 21 százalékkal emelkedett.