Kövér László a Muravidéken

Szerző: MTI
2023. május 18. 21:42
A Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség (MMÖNK) székházában írták alá a két házelnök jelenlétében a muravidéki magyar és a Rába-vidéki szlovén nemzeti közösség ernyőszervezetei által még 2012-ben aláírt együttműködési megállapodás aktualizált változatát.

Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Ur±ka Klakočar Zupančič, a szlovén Nemzetgyűlés elnöke a Szlovén Köztársaságban élő magyar nemzeti közösség és a Magyar Köztársaságban élő szlovén nemzeti kisebbség különjogainak biztosításáról szóló egyezmény aláírásának 30. évfordulója alkalmából, a Rába-vidéki szlovén nemzeti közösség és a muravidéki magyar nemzeti közösség képviselőivel tartott megemlékezésen Szentgotthárdon 2023. május 18-án. MTI/Filep István

Megújították a 2012-ben kötött együttműködési megállapodásukat a szlovéniai magyarság és a magyarországi szlovén kisebbség szervezetei csütörtökön Lendván, a két ország parlamenti elnökének jelenlétében.

Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Urska Klakocar Zupancic, a szlovén Nemzetgyűlés elnöke közös, Rába-vidéki és muravidéki látogatásának zárásaként vett részt Lendván az aláírási ceremónián.
   

A Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség (MMÖNK) székházában írták alá a két házelnök jelenlétében a muravidéki magyar és a Rába-vidéki szlovén nemzeti közösség ernyőszervezetei által még 2012-ben aláírt együttműködési megállapodás aktualizált változatát. Orbán Dusán, az MMÖNK elnöke, Kovács Andrea, a Magyarországi Szlovének Szövetségének elnöke, valamint Holecz Károly, az Országos Szlovén Önkormányzat elnöke látta el kézjegyével a dokumentumot, de jelen voltak a két ország parlamenti kisebbségi és bizottsági képviselői is.
   
A két házelnök a nap folyamán elsőként Szentgotthárdon a Szlovén Kulturális és Információs Központban folytatott megbeszélést a magyarországi szlovének és a szlovéniai magyarság képviselőivel, majd részt vett a Szlovén Köztársaságban élő magyar nemzeti közösség és a Magyar Köztársaságban élő szlovén nemzeti kisebbség külön jogainak biztosításáról szóló egyezmény aláírásának 30. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen. A két parlamenti elnök ezután az Apátistvánfalvai Kéttannyelvű Iskolát látogatta meg, majd Orfalun, a Szlovén Nemzetiségi Tájház udvarán egy jellegzetes szlovén hársfát ültetett el.
   
A Szlovéniában folytatódó programok sorában elsőként a Pártosfalvai Kétnyelvű Iskolát mutatták be a házelnököknek, majd Dobronakon, a tájház udvarán magyar jellegzetes faként egy körtefát ültettek el közösen a látogatás emlékére.

Podcast