A Szent István-misének hosszú évekre visszanyúló hagyománya van, és sok magyar hívőt szólít meg Ausztriában és szerte a Kárpát-medencében. A legutóbbi mise egy évvel ezelőtt, 2023-ban lett sokak kérésére újra megtartva a Stephansdom altemplomában.
2024. július 31. 12:30
Magyar zarándokok a Stephansdomban egy korábbi misén – volksgruppen.orf.at
Az államalapító Szent István királyunk ünnepéhez kapcsolódó szentmisét a Szent István-székesegyházban, a Stephansdomban tartjuk meg, ahol a szent király ereklyéjét is őrzik – jelentette a Gondolának a bécsi Kalála-Club. A hagyományosan augusztus 20-i Szent István-nap után megtartott szentmise a magyar államalapítás előtt tiszteleg.
Ez alkalommal utolsó királyunk, Boldog IV. Károly ereklyéje is jelen lesz a Szentmisén. Boldoggá avatásának 20. évfordulóján a budapesti Szent István Bazilika ereklyetartója a IV Károly herma Bécsbe és Rómába is ellátogat, hogy azután az október 21.-i ünnepre visszatérjen Budapestre.
explorial
A Szent István-mise hagyománya
A Szent István-misének hosszú évekre visszanyúló hagyománya van, és sok magyar hívőt szólít meg Ausztriában és szerte a Kárpát-medencében. A legutóbbi mise egy évvel ezelőtt, 2023-ban lett sokak kérésére újra megtartva a Stephansdom altemplomában. Idén a Kárpát-medencei hívektől is érkezett további igény a hagyomány folytatására, a székesegyház plébánosa kérésére pedig a mise ismét a Stephansdom fenti nagy szentélyében kerül megtartásra.
A szentmise időpontja: 2024. augusztus 24., szombat 12 óra
A szentmise jelentősége
A szentmise központi alakja első szent királyunk, Szent István király, aki mind államalapítóként, mind hitéleti szempontból különösen jelentős nemzetünk életében és napjaink európai viszonylatában is.
Hite, amellyel a kereszténységet választotta, kiemelkedő módon támogatta életművét. Öröksége Magyarország és a magyar egyház számára mindig is meghatározó volt és a mai napig is érvényes.
A korábbi évekhez hasonlóan, meghívtunk egy jeles főpásztort a Szentmise bemutatására.
Idén Dr. Kiss-Rigó László, Szeged-csanádi megyéspüspök hirdet igét az összegyűlt zarándokoknak.
A szertartás végén sor kerül a Nemzet Kenyerének megáldására és szétosztására.
A zenei szolgálatot az ünnepi liturgián a Szegedi Dóm Szent Gellért Együttese végzi.
Szólistái: Kriszta Kinga (szoprán), Busa Gabriella (alt), Horváth István (tenor), Szélpál Szilveszter (basszus).
Vezényel Szamos Szabolcs, a Filharmónia Magyarország ügyvezető igazgatója.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Családi, baráti kapcsolatait rendkívül fontosnak látja abban a folyamatban, amelyben a legmagasabbra eljutott - ezt is elmondta Kapu Tibor, a harmadik magyar űrhajós a vele készült interjúban.
A homoszexuálisok menetéről is véleményt formált a kormányfő a TV2-nek adott interjúban. Orbán Viktor arra a kérdésre, hogy mit gondol a Pride-on történtekről, úgy válaszolt: nem volt ott, úgyhogy a szemtanúk hitelességével nem tud erről beszámolni. Mi a "fészkes fenét is kerestem volna én ott" - jegyezte meg.
Azt írja, hogy a titkosszolgálatokat is be kell vetni a magyarok ellen, együttműködve újságírókkal. "Független és elfogulatlan arcélét nem oly szigorúan őrizve a végén odaveti: ha Magyarország háborút akar az EU-val, hát kapjon egyet" - idézte a brüsszeli szélsőségest Dömötör Csaba.