A Balassi-kardos Wass Albert szobra Bonyhádon az író születésének 117. évfordulója alkalmából tartott megemlékezés napján, 2025. január 8-án. MTI/Kiss Dániel
Wass Albert életművét 1990-ig szigorúan elzárták a nyilvánosság elől, majd azóta napjainkig rágalmakkal illetik, tehetségét becsmérlik, és fintorogva megtagadják tőle az irodalmi kanonizációt - mondta az Országgyűlés elnöke szerdán Bonyhádon, Wass Albert születésének 117. évfordulója alkalmából.
Kövér László az író Széchenyi téri szobra előtt tartott megemlékezésen hozzátette: az elmúlt több mint három évtizedben magyarok milliói zárták a szívükbe, műveinek megismerése napjainkra a legolvasottabb magyar írók közé emelte.
"Ennek ellenére a hazugság népe ma is megosztónak nevezi őt" - fogalmazott.
Csibi Krisztina, a Magyarság Háza igazgatója emlékeztetett arra, hogy Wass Albert mellszobrát - Kolozsy Sándor alkotását - húsz éve, 2005. január 8-án állították fel Bonyhádon.
-
Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
-
Újabb három bűnöző bukott le az Európai Unió Katargate néven emlegetett korrupciós bűncselekmény-sorozatában. A megvesztegetésre kapott pénzből időhúzó ügyvédeket fizetnek az EU-bűnözők.
-
Wass Albert 1998-ban, még életében kapta meg a Balassi Bálint-emlékkardot. Akkor, amikor a Horn-Kuncze garnitúra szellemileg kirekesztette az írót, költőt. Most Bonyhádon, abban a városban, amelyben 29 éve kovácsolja a Balassi-kardokat a helyi fegyvermester, a Parlament elnöke: Kövér László idézte fel az Amerikában elhunyt irodalmár alakját.