A magyar kormánynak a magyar érdek a legfontosabb, ezért indít véleménynyilvánító szavazást Ukrajna európai uniós tagságáról – mondta a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.
2025. március 10. 14:13
Menczer Tamás hangsúlyozta: „problematikus kérdés”, hogy az Európai Bizottság és az Európai Unió vezetői, akiknek a tagokat és a tagok érdekeit kellene képviselniük, egy olyan ország érdekeit nézik, amely nem a közösség tagja. Magyarország számára nem Ukrajna az első, hanem Magyarország – szögezte le. Kiemelte: Ukrajna uniós tagsága súlyos veszélyekkel járna, az agrárpénzek és a kohéziós források „mennének Ukrajnába”. Az elmúlt években „iszonyatos mennyiségű” fegyver érkezett Ukrajnába, amelyeknek egy részéről nem lehet tudni, kinél van, emellett a szervezett bűnözés is súlyos kihívás.
Mindezeken felül plusz befizetést várnak a tagországoktól, így Magyarországtól is – mondta, hozzátéve, hogy jelenleg az asztalon van egy olyan javaslat, amely szerint Magyarországnak évente 200 milliárd forintot kellene még pluszban befizetni. Mindezekből látható, hogy a brüsszeli bürokraták és politikusok, vezetők egyrészt háborúpártiak, másrészt be akarják hozni Ukrajnát az EU-ba – hangoztatta. Menczer Tamás szerint ugyanis „ha bevallanák, hogy tévedtek, ha bevallanák, hogy rossz döntéseket hoztak, akkor vállalniuk kellene a politikai következményeket. Például távozniuk kellene a pozíciójukból, le kellene mondani, és ezt nem akarják, ezért inkább még nagyobb sebességgel mennek a rossz irányba.”
Donald Trump amerikai elnök többet tett egy-másfél hónap alatt a békéért, mint ezek az emberek három év alatt – mondta. A kommunikációs igazgató kiemelte, hogy a magyar emberek döntése a kormányt mindig kötelezte és kötelezi most is. Az Ukrajnáról szóló véleménynyilvánító szavazás ilyen értelemben hasonló a nemzeti konzultációkhoz vagy akár egy népszavazáshoz is a lényegét illetően, ami az, hogy Orbán Viktor miniszterelnök, amikor majd Brüsszelben tárgyal, akkor azt tudja mondani, hogy nemcsak a magyar kormányt, hanem a magyar emberek döntését képviseli. Orbán Viktor kiáll a magyar érdekekért, és ha a magyar emberek ott vannak mögötte, akkor ő ehhez elég erős is – fogalmazott.
Menczer Tamás a Brüsszelből érkező korrupt források felderítéséről azt mondta, hogy „amit látunk, az a nyugati világ legnagyobb korrupciós botránya”, három forrásból fizettek, amerikaiból, brüsszeli forrásból és Soros-forrásból. Amerikában a USAID-en keresztül nagyságrendileg ötvenmilliárd dollárt, mintegy húszezermilliárd forintot szántak „derék demokrata amerikai barátaink arra, hogy a világot befolyásolják, ebből jutott nem kevés Magyarországra is”. Ehhez jönnek a brüsszeli pénzek és Sorosék. „Sorosékkal húsvétig igyekszünk mi magunk is elbánni”, de a Brüsszelből érkező forrásokat is igyekeznek feltárni – mondta. Kijelentette: mindent megtesznek, hogy alaptörvényi és alsóbb törvényi szabályozási szinten is „a guruló dollárok és eurók” útját elzárják, és az ne történhessen meg, hogy külföldi érdekeket képviselve dolgoznak itt magyar emberek a magyarokkal szemben és a magyarok ellen.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
"Az Akadémia nem önmagáért és tagjaiért van, hanem azért a közösségért, amelyért annak képviselői létrehozták. Akadémiánk fő küldetése, hogy a kutatások eredményezte tudást a magyar társadalom, gazdaság, állam, az egész nemzet szolgálatába állítsa. Célunk a tudománybarát, a tudomány művelését, az Akadémiát támogató társadalom kialakítása" - mondta Freund Tamás.
Az európai uniós ügyekért felelős miniszter véleménye szerint a csatlakozásnak számos biztonsági kockázata is van, példaként említette, hogy jelenleg hatalmas mennyiségű, ellenőrizetlen sorsú fegyver található Ukrajnában, "nyilvánvalóan az ukrán hátterű szervezett bűnözés megerősödne Európában".
Freund Tamás, az MTA elnöke elmondta: a 200 éve alapított MTA a felmérések szerint ma is a legnagyobb közbizalommal övezett intézmény Magyarországon, amely közalapozásból született és a közösségért van.