A Magyarok Nagyasszonya Kápolnában imádkoznak a hazáért a KDNP-frakció tagjai
A Római Magyarok Nagyasszonya-kápolna a vatikáni Szent Péter-bazilika altemplomában kialakított magyar kápolna. Létesítését Lékai László érsek kérésére VI. Pál pápa engedélyezte, 1980-ban készült el.
2025. április 12. 16:01
kdnp.hu
A Szent Péter Bazilikában, a Magyarok Nagyasszonya Kápolnában imádkoznak a hazáért - háromnapos vatikáni zarándokúton vesznek részt a KDNP frakció tagjai a 2025-ös szentév alkalmából.
A Szentatya „A remény zarándokai” mottóval hirdette meg a 27. rendes szentévet, amelynek célja a Krisztusba vetett hit elmélyítése. A képviselőcsoport a magánszervezésű látogatás során a jubileumi évhez és a nagyböjthöz kapcsolódva egyházi programokon vesz részt.
A három magyar város folyóiratainak művelődési akciója önmagában is nagyszerű, ám jelentősége szélesebb: vonzó mintát ad művelődésünk térbeli kiterjesztéséhez.
A politikai agónia megkezdődött, és az elhúzás helyett felgyorsulni látszik. A józanabbak már azon ügyködnek, hogy legalább a látványos összeroskadást megelőzzék. Igyekeznek Patyomkin falat összemalterozni a látvány eltakarására.
A magyar nemzet csak akkor tud csonkítatlanul fennmaradni, ha minden nemzetrésze fennmarad - mondta Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes a Magyar Diaszpóra Tanács ülésén szerdán Budapesten.
Az elmúlt hetekben bejárta az ellenzéki sajtót, milyen szigorú rendeletet alkotott a Nógrád vármegyei Vizslás az önazonossági törvény nyomán: a beköltözőktől tiszta erkölcsi bizonyítványt, érettségit, nullás adóigazolást és betelepülési hozzájárulást kérnek. Ugyanakkor az önkormányzat meghallgatja a jelentkezőket és adott esetben eltekinthet valamelyik feltételtől. Most a Demokrata, riportjában bemutatta, hogyan szolgálja a helyiek érdekét – az új rendelettel is – Vizslás tisztán kereszténydemokrata vezetése.
Magyarország nem tud és nem is fog lemondani az Oroszországból érkező olaj- és gázszállításokról – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Moszkvában megrendezett Orosz Energiahéten.