A legfontosabb tudnivalók a június 9-i választásokról
Elstartolt a kampány: a jelölőszervezetek és a jelöltek gyűjtik az aláírásokat, közben pedig a választási plakátok is megjelentek a nagyobb városokban. A következő közel ötven nap arról szól majd, melyik jelölt tudja meggyőzni az embereket, hogy rá szavazzanak. A választók a voksolás menetéről, az átjelentkezésekről és például a külföldi vokslásról a valasztas.hu oldalon tájékozódhatnak.
2024. április 22. 09:43
Szombattól ötven napjuk van az európai parlementi és az önkormányzati választáson indulóknak, hogy meggyőzzék a választópolgárokat. Az induláshoz szükséges aláírásokat az EP-választások esetében május 3-ig, a helyhatósági voksolás esetében pedig május 6-ig kell leadni. Az újra induló polgármesterek a jövőbeni tervek mellett az eddigi elért eredményekre helyezik a hangsúly, mint például Józsefvárosban, az ellenzéki pártok és civil szervezetek támogatásával induló Pikó András. „A főváros talán legerősebb önkormányzati teljesítményével, talán a legelőremutatóbb, legprogresszívabb programjával, és biztosan a legszélesebb társadalmi alapokon nyugvó szövetségével vágunk neki ennek az ötven napnak” – mondta Pikó András.
A helyhatósági tisztségekért újonnan induló jelöltek programjában erősen megjelenik a jelenlegi vezetés kritikája, és az arra adott szerintük helyes megoldás, mint például Újbudán, ahol a polgármesteri tisztségért a fideszes Király Nóra is indul. „Rendet teszünk a parkolási káoszban kiemelt gondot fordítunk a közterületek tisztaságára és a zöldterületek gondozására, bővítésére” – fogalmazott Király Nóra.
Péntekig a szavazásra jogosultak megkapták a választási értesítőt, amiből kiderül, hogy mikor és hová kell menniük szavazni. Ha valaki nem kapott ilyet értesítőt, akkor a helyi választási irodánál igényelhet újat. Június kilencedikén Európai Parlamenti választások lesznek. Ezen pártokra, illetve azok listáira lehet szavazni. A jelölőszervezetek maximum 21 fős listát állíthatnak, mivel Magyarország népességarányosan ennyi képviselőt küldhet az EP-be. A választási részvételtől függően egy mandátum megszerzéséhez nagyjából 180 ezer voksra lesz szükség. Vagyis minél több szavazat érkezik egy pártra, annál több képviselője lesz az EP-ben. Most először a helyhatósági választásokat is ezen a napon rendezik.
Országosan továbbra is az eddigi szabályok szerint lehet majd voksolni a polgármesterekre és a helyi képviselőkre, akik pártok, civilszervezetek jelöltjei és függetlenek is lehetnek. A leadott szavazatok alapján számítják ki az egyes vármegyei közgyűlésekben helyet foglaló képviselők számát is.
A fővárosban a 2019-es választásokhoz képest most listás választást tartanak, vagyis pártok és jelölőszervezetek jelöltjeire lehet voksolni, és az így leadott szavazatok alapján alakul ki a Fővárosi Közgyűlés összetétele. Június második vasárnapján tartják majd a nemzetiségi választásokat is. A települési nemzetiségi választáson 3 vagy 5 jelöltre, a területi és az országos választáson egy listára lehet majd szavazni. A választás.hu oldalon további információk is megjelentek a választás menetéről. Az oldalon található nyolc kisfilmből kiderül, mit kell tennie annak, aki átjelentkezne, vagy aki külföldön voksolna. De a levélszavazás menetéről is részletes tájékoztatást lehet kapni.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Jövő heti plenáris ülésének hétfői munkanapán vitát tarthat, csütörtökön pedig szavazhat az Európai Parlament Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen beadott bizalmatlansági indítvány ügyében - közölte az RTBF belga közszolgálati rádió és televízió internetes oldalán szerdán.
A város költségvetése lyukasabb, mint egy Balaton-parti szúnyogháló, de Karácsony Gergelyt ez sem érdekli - fogta magát, és lelépett. Mert ha valamit igazán tud, az az, hogyan kell elbújni, amikor felelős döntést kéne hozni - írta közösségi oldalán Latorcai Csaba közigazgatási és területfejlesztési miniszterhelyettes.
A korrupt brüsszeli szélsőség, miután a saját zsebét megtömte, a szorgalmas magyar gazdákat a szegénységbe akarja taszítani. A kormány ellenáll a hungarofób - tehát rasszista - EU-támadásoknak.