Vízszentelés
A népszokás szerint a nagyszombati szenteltvízből inni adnak a krónikus betegségben szenvedőknek és a beteg állatoknak is, valamint a házat és a gazdasági épületeket is meglocsocsolják vele, hogy a természeti károk ellen védje azokat.
2024. március 30. 21:36

Sebestyén Péter plébános vizet szentel nagyszombaton Erdélyben, a csíkszenttamási templom udvarán 2024. március 30-án. A népszokás szerint a nagyszombati szenteltvízből inni adnak a krónikus betegségben szenvedőknek és a beteg állatoknak is, valamint a házat és a gazdasági épületeket is meglocsocsolják vele, hogy a természeti károk ellen védje azokat. MTI/Veres Nándor

 

A vízszentelés hagyománya a kereszténységet közelebb hozza a köznapi emberekhez, azokhoz, akik derekas munkájukkal fenntartják a társdalmat, a nemzetet. 

Helybeliek megszentelt vizet töltenek palackokba nagyszombaton Erdélyben, a csíkszenttamási templom udvarán 2024. március 30-án.

MTI
  • A 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia
    Bódis László hangsúlyozta azt is, hogy az idéntől a középiskolától kezdve az egyetemi képzés legvégéig minden képzési szinten elérhető egy vállalkozói program a tehetséges fiatalok számára.
  • Fellöktek egy újságírót – na és?
    A tettlegességnek semmi köze sincs a demokráciához. A demokrácia egyik szerepe éppen az, hogy elejét vegye a tettlegességnek – legalább a politikai életben. A baloldal ezt az Európai Unióban sem tanulta meg. Valamikor Rajk-perek, majd az 56-os szabadságharc után tömeges kivégzések jellemezték a baloldal demokráciáját.
MTI Hírfelhasználó